Вибір антени для Т2 цифрового ефірного телебачення

18 вересня 2018

Ну, що ж, ось і підійшла до кінця ера аналогового телебачення в Україні - з 1 вересня 2018 року цифрове ефірне телебачення Т2 повністю його замінює майже по всій території нашої країни. Сучасні цифрові технології подолали цей довго чинили опір бар'єр.

Хтось радіє цьому, зустрічаючи з піднесеним настроєм нові можливості, а для кого-то це непотрібна головний біль, але і тих і інших об'єднує одна загальна проблема, - як не залишитися без улюблених передач, фільмів, мультиків і, в кінці решт, актуальних новин.

І, якщо зі стаціонарними і вбудованими в телевізор Т2 тюнерами , все більш-менш зрозуміло, то з забезпеченням їх якісним сигналом не надто. Де і яку потрібно встановити телевізійну Т2 антену , як її налаштувати для найкращої картинки і скільки часу доведеться на це витратити? Про це скромно замовчується у всім відомому рекламному ролику. Ось про це і хотілося б трохи поміркувати, зробити невеликий огляд антен представлених на ринку.

Яка антена потрібна для цифрового ТБ DVB-T2?

Сьогодні ринок пропонує безліч різних варіантів, але чи всі вони приведуть до отримання позитивного результату? При виборі такого товару якантена для Т2 необхідно враховувати дистанцію до найближчого передавача, рельєф місцевості, фізичні та електротехнічні перешкоди (в тому числі ЛЕП) і, зіставивши всі показники, визначитися з відповідним типом і модифікацією.

У статті спробуємо розглянути лише загальні принципи вибору антени для цифрового телебачення, які допоможуть не витрачати зайві нерви (час і гроші). Для швидкої відповіді підійде матеріал найкраща антена до Т2 з нашого сайту.

Яка антена потрібна для цифрового ТБ DVB-T2

На першому етапі підбору потрібно визначитися з якого передавача буде вестися прийом сигналу ефірного цифрового телебачення. Тут на допомогу прийде сервіс AGSAT.T2Map - з його допомогою можна, вказавши своє місце розташування, визначити локацію одного або декількох джерел трансляцій, з яких планується прийом. Сервіс не враховує негативні фактори, які впливають на рівень сигналу в місці установки DVB-T2 антени, простіше кажучи, з рельєфом і перешкодами доведеться розбиратися індивідуально, що називається «в польових умовах». Зате завдяки сервісу можна точно визначити в який бік коштує направляти антену,

Візьмемо, наприклад, місто Яготин Київської області. На його прикладі розглянемо які антени нам може порекомендувати сервіс.

вибір Т2 антени сервісом AGSAT.T2Map

Теоретично, в місці установки можна прийняти до 4 телевеж, на практиці, швидше за все, сигнал з Черкас прийняти буде неможливо. Під питанням можливість прийому з ретранслятора Прилуки. Оптимальним бачиться варіант настройки антени на вишку в Березані. Для київської вишки, швидше за все, антену доведеться піднімати занадто високо і використовувати дорогі потужні вузькоспрямовані Т2 антени з підсилювачем.

фільтр по відстані для вибору Т2 антени

Так як до передавача з Березані 23 км, то знадобиться або кімнатна антена з підсилювачем, якщо в зоні прямої видимості і немає явних перешкод, або зовнішня пасивна антена. Використовуючи фільтр по відстані з нашого сайту можна звузити вибірку до декількох моделей і вже вибирати з них.

вибір Т2 антени сервісом AGSAT.T2Map

Далі розглянемо які види антен бувають і для якого прийому вони підійдуть.

Види Т2 антен

Короткий огляд антен почнемо з їх різновидів. & Nbsp;

За місцем установки антени діляться на:

  • Кімнатні, для прийому сигналів усередині приміщень;
  • Зовнішні, для установки зовні будівель.
  • Автомобільні.

За наявністю підсилювача:

  • Пасивні, без підсилювача;
  • Активні, з підсилювачем. Живлення на антену може подаватися як безпосередньо від блоку живлення, так і по коаксіальному кабелю.

За конструкцією:

  • Вібратор, полувібратор;
  • Логоперіодична;
  • Хвильової канал;

Та інші.

Також антени можна поділити на вузько-і широконаправлені, в залежності від точності настройки на передавальну станцію.

Вибір кімнатної антени

Як вибрати кімнатну антену для цифрового ТБ - один з поширених запитань нашої служби підтримки. Для початку розглянемо які бувають варіанти.

Кімнатні антени без підсилювачів (пасивні) можуть стати в нагоді тільки тим, хто проживає в безпосередній близькості від передавальної станції і антена розташована біля вікна, в прямої видимості телевежі, без будь-яких перешкод. Таку кімнатну антену для телевізора краще купити тому незначному відсотку населення, які підходять під ці «лабораторні» умови.

При виборі кімнатних антен без підсилювача перевагу краще віддавати зразкам з наступним варіантом конструкції:

кімнатна антена
кімнатна антена

Кімнатні Т2 антени , але вже обладнані вбудованим підсилювачем (активні), кілька покращують загальну картинку, перетворюючи лабораторні обставини прийому телевізійного сигналу в ідеальні, трохи збільшуючи відстань (до 20-25 км) від ретранслятора, але в міських умовах слабо допомагають приймати відбитий сигнал, тим самим трохи розширюючи коло потенційних споживачів.

Також на вибір є різні конфігурації антен:

кімнатна антена T2Wave Fix з підсилювачем
кімнатна антена T2Wave Base з підсилювачем
кімнатна антена Eurosky ES-008 з підсилювачем

Переймаючись питанням "Яка кімнатна антена краща?", при підборі кімнатної антени, крім характеристик важливим є і зовнішнє виконання або дизайн Т2 антени. З огляду на, що вона буде знаходиться в приміщенні, швидше за все, на видному місці природним буде вимога до зовнішнього вигляду виробу. Не завжди найвитонченіша антена буде володіти найкращими характеристиками і навпаки.

Немає універсальної відповіді на такий заїжджене питання, як найкраща кімнатна антена для Т2 - багато що залежить від місця прийому. Це може бути як квартира в багатоповерховому будинку в безпосередній близькості від передавальної вишки, так і заміський будинок або дача на відстані до 20 км від ретранслятора.

Зовнішні Т2 антени

З кімнатними все ясно, перейдемо до зовнішнім ТВ антен . У цьому сегменті і моделі серйозніше, і зі своїми завданнями вони справляються впевненіше.

Найбільш широко поширені моделі з хвильової конструкцією :

зовнішня антена
зовнішня антена без підсилювача

І логоперіодічеськие :

логоперіодична зовнішня антена
логоперіодична зовнішня антена

Для впевненого прийому ефірного сигналу гарні обидва варіанти, враховувати необхідно все ті ж фактори, що і раніше плюс монтажні особливості та реалізація подачі живлення на моделі активного типу.

Антени без підсилювача варто встановлювати в місцях з середнім рівнем сигналу, бажано на відкритій місцевості і значній висоті від поверхні. При цьому потрібно точне позиціонування на передавач.

Якщо дотримані вищеописані умови, то ви потрапляєте в досить широке коло любителів ТВ, у яких є можливість трохи заощадити на бюджеті і приймати всі 32 каналу вітчизняного цифрового T2. Аби не заглиблюватися в деталі, слід виходити з принципу, - чим потужніший і надійніше конструкція, тим якісніше прийом пасивної антени.

Слід зазначити, що деякі пасивні версії телевізійних антен передбачають інсталяцію додаткових плат посилення - підсилювачів Т2 сигналу для ТВ антени. Живлення на такі пристрої може подаватися тільки по телевізійному кабелю - від тюнера 5 В або від блоку живлення 2-12 В. Інтеграція з підсилювачем значно підвищує потенційні якісні характеристики зовнішньої антени.

У всіх складних випадках і при слабкому покритті потрібно орієнтуватися на зовнішні активні антени з підсилювачами і з необхідністю подачі на них електроживлення.

зовнішня антена з підсилювачем
активна антена з підсилювачем

Схема подачі живлення, така ж, як на плату посилення, як згадувалося вище.

Польська антена для Т2

Окремо варто згадати про такий пристрій, як, так звана, «польська антена-конструктор» , що складається з безлічі легко демонтуються деталей, з підсилювачем і без, в полегшеному і повному виконанні. Потрібно сказати, що польська антена для Т2 непогано справляється з прийомом цифрового телебачення або дециметрового аналогового.

польська антена для Т2 з підсилювачем

Висновок

Безумовно, правильний вибір антени для цифрового ефірного телебачення Т2 займе якийсь час. Буде потрібно самостійно вивчити технічні дані в описі пристроїв, виконати експерименти. Найчастіше після настройки тюнер приймає не всі 32 каналу, а тільки 8 або 16, в такому випадку рекомендуємо прочитати статтю Чому не приймає Т2 телебачення? Або ж звернутися до допомоги менеджерів нашого інтернет-магазину за професійною консультацією.

Наостанок хочеться побажати успіхів у цій нелегкій, але зовсім не безнадійній справі. І пам'ятайте, що безвихідних ситуацій не буває, завжди можна знайти вихід, звернувши увагу на супутникове телебачення, доступне за ціною і не так критично залежить від навколишніх умов і проживання, з багатим вибором безкоштовних каналів, в тому числі і з високою роздільною здатністю HD.

Сподіваємося, що стаття полегшить ваші терзання і допоможе зробити правильний вибір.