Яку Смарт ТВ приставку вибрати в 2023 році

2 листопада 2023

Ринок приставок для перегляду телевізора через інтернет заповнений безліччю різних пристроїв. Ціна на смарт приставки починається від 800 гривень і закінчується кількома тисячами. Як не загубитися в такому розмаїтті? Яку Смарт ТВ приставку вибрати у 2023 році? Про це в нашій статті.

Сьогодні споживач висуває все більш серйозні вимоги до одержуваного медіаконтенту. Каналів ефірного цифрового телебачення, що приймаються за допомогою Т2 приставки вже недостатньо. Супутникове телебачення досить затратне в установці та налаштуванні. Та й вимоги молодого покоління вже виходять далеко за рамки класичних телеканалів.

З огляду на той факт, що високошвидкісний доступ до інтернету вже присутній навіть у найвіддаленіших населених пунктах України, на арену, стали з'являтися приставкиСмарт ТВ-бокс і телевізори з вбудованим однойменним функціоналом. Якщо купівля других досить витратний захід, то доповнення старого телевізора нехитрою, на вигляд, коробочкою навряд чи сильно вдарить по "вашій кишені".

Смарт ТВ-бокс

Смарт ТВ приставки здатні відтворювати медіаконтент за технологією OTT (IPTV), що стане чудовою альтернативою класичному цифровому телебаченню. Крім цього, за допомогою ТВ-боксів можна переглядати відео з популярних відеосервісів - YouTube, Megogo, SweetTV, Netflix та інших. Мовлення через Інтернет примітне тим, що забезпечує велику швидкість передачі без шкоди для якості зображення. Також для його підключення не потрібне прокладання телевізійного кабелю, що здатне завдати безліч незручностей.

За своєю суттю ТВ-бокси - це мультимедійні багатоцільові апарати, що використовують A/V-роз'єми для підключення до будь-якого телевізора. Для більшості випадків це буде підключення з використанням HDMI кабеля. Старі моделі телевізорів можуть використовувати шнури зкомпозитними RCA-роз'ємами,також іменовані "тюльпани". Смарт приставки для телевізора виконують безліч функцій, перетворюють навіть старий телевізор на Smart TV.

Широке поширення мультимедійних смарт приставок почалося ще на початку минулого десятиліття, одночасно з підвищеним інтересом до технології OTT. На західних ринках цьому сприяла швидка популяризація послуг потокового інтернет-відео. Особливо в цьому досягла успіху платформа Netflix. Усе це давало змогу під'єднувати телевізор до Інтернету і встановлювати на нього необхідні додатки.

Сьогодні більшість сучасних телевізорів вже "із заводу" оснащується повним арсеналом функцій Smart. То чи актуальні ще сьогодні ТВ-бокси? На це запитання можна відповісти ствердно. Їх використовують люди зі старими моделями телевізорів або ті, кому не вистачає вбудованого в смарт-телевізор функціоналу. Вони також стануть у пригоді, якщо в операційній системі телевізора відсутні додатки для OTT, які вас цікавлять, або виробник більше не оновлює їх, унаслідок чого ви втратили доступ до деяких з його опцій.

Малі розміри і низька ціна зробили TV Box приставки дуже зручними в комерційному використанні. Так вони застосовуються в готелях або заміських будинках, під час подорожі або презентацій на робочому місці. Під час купівлі апаратів завжди стоїть завдання - як вибрати найкращий тв бокс, на що звернути увагу. Про це далі.

На що звертаємо увагу

Як вибрати ТВ бокс? Виділимо кілька важливих параметрів приставок, які потрібно враховувати під час вибору:

  • операційна система,
  • вихідна роздільна здатність,
  • габаритні розміри,
  • пульт дистанційного керування.

При виборі ТВ-боксу ми звертаємо увагу на його операційну систему – зазвичай це буде якась версія популярної ОС Android, а також чи буде ОС Android ATV або AOSP. Система визначає можливості приставки, її стабільність і підтримку різних видів додатків.

Також варто звернути увагу на підтримувану вихідну роздільну здатність приставок. Сучасні моделі підтримують зображення, що виводиться в роздільній здатності 4K з технологією HDR. Найбільш просунуті мають підтримку роздільної здатності 8K.

РозміриРозміри пристрою також можуть бути важливими. У магазинах можна знайти невеликі приставки у формі стіка, що нагадують звичайні флешки. Також є більші апарати з додатковими роз'ємами, які потребують подачі зовнішнього живлення. Звертайте увагу, як організовано відведення тепла в пристроях, особливо це актуально для малогабаритних приставок у цілісному корпусі без перфорації.

Взаємодія з приставкою здійснюється пультом дистанційного керування. Він входить у комплект поставки, ергономіка і "чуйність" його позначається на зручності експлуатації. Якщо в комплекті йде звичайний ІЧ-пульт, то краще відразу додатково придбати аеропульт.Цей аксесуар відразу спростить управління ТВ-боксом. Одним з останніх віянь стало управління Android приставкою через мобільний додаток на екрані смартфона.

Далі представлено короткий рейтинг ТВ приставок на Андроід 2023 рік.

ТВ бокс: найкращі Смарт ТВ приставки

Geotex GTX-98Q

Рейтинг Андроїд приставок почнемо з Geotex GTX-98Q на базі Android, доступного за ціною близько 1150 грн. Пристрій адаптований під український ринок, надає своїм користувачам доступ до найпопулярніших мультимедійних додатків, як-от Megogo, Oll.TV, YouTube, інших додатків для перегляду потокового відео.


X96 MAX Plus Ultra

Наступним номінантом нашого рейтингу буде популярна нині модель X96 MAX Plus Ultra. Даний ТВ-бокс - це бюджетне рішення для програвання відео з роздільною здатністю 4K UltraHD. Можна використовувати для вимогливих мобільних ігор. Дана приставка отримала широку популярність серед тих користувачів, хто налаштований оновити стокову прошивку на альтернативну і отримати дуже хорошу по продуктивності приставку смарт тв. Інакше, на рідному ПЗ, ця смарт приставка може не зовсім так як очікує користувач.


У приставці встановлено 4-ядерний процесор Amlogic S905X4 з потужною графікою. Модель функціонує під управлінням ОС Android 10.0. Ціна X96 MAX Plus Ultra - 1750 грн.

Vontar W2

Приставка Vontar W2 з аеропультом у комплекті та підтримкою голосового управління зроблена на базі 4-ядерного ARM Cortex A35 процесора Amlogic S905W2. Випускається в трьох модифікаціях вбудованої та оперативної пам'яті - 2/16Gb, 4/32Gb, 4/64Gb. Ціна на найпопулярнішу модельна 4/32 від 1350 грн.


У Vontar W2 встановлена система Android TV 11, яка зручна в управлінні і досить стабільна. Пульт дистанційного керування підтримує голосові команди з мікрофона через Google Assistant. Приставка добре зарекомендувала себе, як програвач потокового відео ОТТ і IPTV.

Homatics Box R 4K

Смарт ТВ приставка Homatics Box R 4K з Android 11.0комплектується сучасним процесором від Amlogic - S905X4, продуктивність якого знаходиться на високому рівні, а також графічним процесором ARM Mali-G31MP2. 2 ГБ оперативної пам'яті LPDDR4 та 16 ГБ дискового простору буде достатньо для стабільної роботи пристрою і є однією з найбільш оптимізованою приставкою для безпроблемного перегляду відео-контенту на всіх можливих ОТТ-платформах.


ОС Android TV 11.0 забезпечує ефективнішу та безпечнішу роботу, кращу сумісність останніх додатків, що покращує користувацький досвід. Включає Google Voice Assistant, попередньо встановлений YouTube, Netflix, Google Play Store, Prime Video, вбудований Chromecast і підтримує найбільш часто використовувані додатки, такі як KODI, HBO GO, Antik TV, Magio GO, Skylink та інші. Пульт також служить мікрофоном для Google Voice Assistant.

нтерфейс красивий, простий і швидкий, без лагів, має повний макет робочого столу Android TV, спільно з одним із найзручніших у користуванні пультів, використання даної приставки дасть максимально позитивні емоції користувачеві.

Homatics Box R 4K Plus

Homatics Box R 4K Plus – дуже потужна Android TV приставка, у неї одні з найкращих технічних характеристик, які можна зустріти серед ТБ-боксів, представлених сьогодні на ринку і дуже широкий функціонал.


поєднує в собі найширші технічні можливості з вбудованим Dual WiFi 6 і відповідає всім вимогам для прийому вашого улюбленого контенту. Насолоджуйтесь телевізійним зображенням із неперевершеною чіткістю та відчувайте кожну деталь як наяву. Офіційна операційна система Android 11 для Android TV. Для збільшення швидкості роботи потужний процесор Amlogic S905X4-K.

Існує думка, що Homatics Box R 4K Plus - найкраща ТВ приставка у своєму ціновому діапазоні. Не будемо настільки категоричні, але сміливо можна стверджувати, що дана модель - один з найкращих Android TV боксів, які можна купити. Якщо у вас є власна медіатека, яку ви хочете транслювати на телевізор, або ви любите ігри, і вам потрібна продуктивна приставка, то дана модель - те, що треба.

Резюме

Якщо говорити про пріоритети у виборі Смарт ТВ приставки, то для будь-якого власника сучасного телевізора основним залишатиметься якість передачі відеоконтенту. Фільм у форматі 4K з підтримкою HDR повинен відтворюватися без гальм, як із зовнішнього накопичувача, так і через інтернет. Торренти, стрімінг - файли об'ємом у 50-70 Гб повинні відтворюватися без будь-яких незручностей. І сучасні ТВ-бокси з нашого рейтингу справляються з такими завданнями.