Як правильно встановити антену для прийому цифрового сигналу DVB-T2?
Нерідко трапляється так, що телевізор не приймає деякі канали або, виникають перешкоди. Тоді варто перевірити розташування самої антени. Її установка в правильне положення повинна значно поліпшити прийом цифрового сигналу. Як це зробити і що варто знати?
Для чого мені потрібна антена DVB-T2?
Для прийому ефірних телеканалів потрібен відповідний ресивер або телевізор з такою функцією і, звичайно ж, ефірна антена. Її завдання - приймати сигнал, що посилається передавачем. Це може бути стара модель, якої ми користувалися, коли дивилися аналогове телебачення. Але набагато краще рішення - оснастити своє обладнання новим, більш сучасним. Можна вибирати серед різних типів антен. Ви повинні вибрати обладнання, яке зможе приймати сигнал від передавача, розташованого на заданій відстані. Це місце може варіюватися в залежності від розташування.
Також варто звернути увагу на наявність вбудованого підсилювача ТВ сигналу. Завдяки цьому якість сигналу буде набагато вище, тому ви не будете стикатися з перешкодами або відсутністю деяких каналів. Часто рекомендовані моделі ефірних антен:
Все це зовнішні ефірні антени з підсилювачем, які вимагають правильного налаштування і установки, але здатні запропонувати набагато більший радіус дії.
Крім того, варто звернути увагу на моделі для приміщень, завдяки їх простоті установки і зручності. Заслуговують на увагу такі пристрої, як:
кожне з яких пристосоване для прийому цифрового ефірного телебачення. Ціни на такі антени варіюються від пари-трійки до декількох сотень гривень для кращих варіантів конфігурацій. Тому варто вибирати обладнання, яке відповідає вашим потребам. Купівля "надміру" тут не потрібна.
При виборі обладнання варто звернути увагу, крім іншого, на асортимент ефірних антен.
Перед покупкою досить перевірити в Інтернеті відстань від будинку до найближчого передавача. Занадто слабка антена не дозволить дивитися цифрове ефірне телебачення. Однак якщо у вас є антена з великим радіусом дії, ніж відстань до передавача, це, ймовірно, поліпшить якість самого сигналу, навіть якщо це ефірна антена з радіусом прийому до 100 км.
Живлення для антени
Ще одним важливим моментом, який дозволяє отримати більш якісний сигнал і, відповідно, картинку і кількість прийнятих каналів - це живлення для роботи підсилювача ефірної антени T2.
Також зовнішні блоки можуть отримувати живлення від USB на 5 В, так звані інжектори живлення.
Також живлення антени може здійснюватися від тюнера Т2 або телевізора, до якого підключається антена. Слід не забувати вмикати відповідне налаштування в меню пристрою, до якого приєднується ефірна антена. Такі рішення дуже популярні для кімнатних антен, які часто мають індикатор. В такому випадку можна проконтролювати чи подається живлення на антену.
Як встановити антену?
Установка в основному залежить від типу обраної нами антени. Що стосується моделей кімнатних антен, то вони дуже прості, і кожен повинен бути в змозі з ними впоратися. Її потрібно тільки встановити в будь-якому місці і підключити до телевізора. Однак із зовнішньою антеною все набагато складніше.
Перший крок - вибрати найвищу точку будівлі. Це може бути дах або щогла. Тим не менш, не слід встановлювати зовнішні антени поблизу громовідводу. Також дуже важливо, щоб на шляху сигналу не було серйозних перешкод, таких як дерева або інші будівлі, щоб він був максимально якісним.
Звичайно, слід розмістити обладнання так, щоб воно було направлено в сторону найближчого передавача. Їх список можна знайти в Інтернеті разом з відповідною картою. Також хорошим вибором буде використання спеціального онлайн помічника у виборі T2 антени - AGSAT.T2Map, яке показує, в який бік краще направити пристрій. Антена повинна бути розташована горизонтально по відношенню до передавача.
Як розташувати антену DVB-T2?
Первісне вирівнювання в напрямку випромінювача і установка на максимально можливій висоті - це ще не все. Тепер необхідно налаштувати антену так, щоб вона приймала максимально сильний сигнал. Для цього вам може знадобитися допомога іншої людини, який буде постійно контролювати параметри на приймачі. Антена повинна бути встановлена таким чином, щоб вона протистояла будь-якого руху, але, щоб її можна було налаштувати.
Найпростіший спосіб - перемістити антену зліва направо. Різниця повинна становити всього кілька міліметрів. Зачекайте кілька секунд після кожного регулювання, щоб пристрій міг відповідним чином налаштуватися. Як тільки у вас з'явиться сигнал DVB-T2, вам слід ще більше зменшити кількість рухів. У цей час ми відстежуємо параметри сигналу і намагаємося зловити найкращий з можливих сигналів. Тут слід звернути увагу на те, щоб сила була близька до якості. Обидва ці значення повинні бути на максимально можливому рівні. Якщо це неможливо, то сигнал хорошої якості і меншої сили безперечно краще, а не навпаки.
Таким чином, ми зможемо шукати канали цифрового ефірного телебачення. Потім максимально затягуємо гвинти тримає скоби, щоб погодні умови не змогли змінити його положення.