Вибираємо коаксіальний кабель для цифрового телебачення
При встановленні супутникового або ефірного цифрового телебачення основна увага приділяється антені та ресиверу. Мало хто задумується і звертає увагу на вибір коаксіального кабелю для цифрового сигналу. Адже саме від його характеристик залежить, як довго ми будемо насолоджуватися бездоганною якістю зображення та звуку. Як же правильно вибрати коаксіальний кабель для телебачення? На що звернути увагу під час вибору та який кабель для цифрового телебачення краще? Про це в нашій статті.
Де використовується коаксіальний кабель?
Сфера застосування кабелю досить широка. Перерахуємо декілька найпоширеніших галузей:
1. Телекомунікаційні системи:
- Антенні системи цифрового та аналогового телебачення - коаксіальні кабелі використовуються для підключення антен до ресиверів, забезпечуючи передачу ТВ-сигналу високої якості.
- Кабельне телебачення - коаксіальні мережі є основою для розподілу ТВ-сигналу по населеним пунктам.
- Широкосмуговий інтернет - коаксіальні кабелі застосовуються в мережах кабельних операторів для надання інтернет-послуг.
2. Системи безпеки:
- Відеоспостереження - коаксіальні кабелі з'єднують камери з моніторами та реєстраторами.
- Охоронна сигналізація - використовуються для передачі сигналів між датчиками та приймально-контрольними приладами.
3. Телекомунікаційна інфраструктура:
- Магістральні лінії зв'язку - коаксіальні кабелі широко використовуються для організації наземних ліній передачі даних.
- Комп'ютерні мережі - використовувалися для built-up локальних мереж до появи скрученої пари та оптоволокна.
4. Спеціалізовані галузі:
- Радіочастотні системи - застосовуються в радіопередавачах різного призначення.
- Військові та аерокосмічні галузі - забезпечують надійну передачу даних в жорстких умовах експлуатації.
і багато інших галузей. У нашому випадку розглянемо основне використання у мовленнєвих мережах та антенно-фідерних системах безпосередньо пов'язаних з телебаченням.
Звичайно, в проблемах прийому телевізійного сигналу вважають винуватою антену, хоча це часто і так і є. Проте не варто поспішати з висновками – і замінювати антену. Часто виявляється, що справжня причина – неправильно підібраний або низькоякісний коаксіальний кабель з великими втратами. Щоб уникнути таких ситуацій, варто розуміти його будову та які елементи впливають на його роботу.
Супутникова тарілка або Т2 антена приймає радіо- і телевізійні хвилі та перетворює їх на електричний сигнал. Він передається коаксіальним кабелем до супутникового ресивера або ефірного тюнера. А далі від приймачів на телевізор. Таким чином, ви отримуєте звук і зображення на своєму телевізорі. Тому антена та кабель однаково важливі протягом усього процесу.
Будова коаксіального кабелю
З чого ж складається телевізійний кабель. Розглянемо його будову.
Телевізійний антенний кабель класифікується як коаксіальний кабель і виконує функцію передачі даних. Він складається з:
- зовнішня оболонка – ПВХ або ПВХ з додатковими матеріалами для більш міцного захисту від зовнішнього середовища;
- оплетка – мідна або алюмінієва плетена сітка з різною щільністю;
- екран – алюмінієва або мідна фольга, приклеєна або просто обмотана поверх діелектрика;
- діелектрик – пластиковий вспінений шар між центральною жилою та оплеткою;
- внутрішній провідник – центральна жила кабелю з міді або сталі з мідним покриттям.
Кожен з цих елементів виконує строго визначену функцію та має великий вплив на загальну якість коаксіального кабелю. Знання їх властивостей дозволяє вам самостійно оцінити, яка модель найкраще підійде в вашому випадку.
Який антенний кабель найкращий?
Насправді всі антенні кабелі мають право на існування на ринку, немає якогось одного кабелю найкращого, але є найбільш оптимальні рішення для застосування кабелю для супутникового тв та для прийому цифрового т2. Розглянемо критерії вибору тв кабелю:
- Оболонка кабелю:
Коли вона виконана з ПВХ (полівінілхлориду) з просоченням вологозахисним гелем, для монтажу на вулиці, ці матеріали достатньо стійкі до погодних умов та впливу навколишнього середовища. Також є антенні кабелі з оболонкою з ПВХ для внутрішньої та зовнішньої прокладки, як один із найпопулярніших варіантів у нас на сайті є кабель FinMark F660BV, якщо коаксіальний кабель потрібен лише для зовнішньої прокладки, то як приклад FinMark F660BVF. На нашому сайті ви знайдете широкий вибір найкращих кабелів за критеріями ціна/якість, таких як FinMark F660BV або FinMark F690BV серій.
- Матеріал і об'єм центральної жилки і оплетки:
Якщо дивитися на довговічність та максимально тривале збереження своїх властивостей, краще вибирати кабелі з мідними внутрішніми провідником і оплеткою, як приклад кабель серії FinMark F690BVcu, але це значно збільшує вартість кабелю. У більшості випадків можна зекономити за рахунок використання кабелю зі сталевою центральною жилою покритою тонким шаром міді та алюмінієвою оплеткою, які значно дешевше, при цьому достатньо ефективні за своїми характеристиками. За об'ємом оптимальним для невеликих відстаней буде для центральної жилки діаметр близько і трохи більше 1 мм, а оплетка не менше 40%, і так далі чим більше довжина лінії проводки кабелю, тим більш щільну оплетку та якість матеріалів необхідно вибирати, як приклад до 25 м можна використовувати кабель FinMark RG-6, до 60м - FinMark F660BV або FinMark F690BV, а до 80м - FinMark F690BVcu. Все що більше, знадобляться магістральні коаксіальні кабелі серії FinMark F1160BV або FinMark F1190BV.
- Діелектрик коаксіального кабелю:
Тобто шар пластику, який запобігає замиканню жили і фольги щодо один одного. Краще, коли він буде порожнистим - тоді він не буде крихким і дозволить згинати кабель, що спростить монтаж у складних ситуаціях.
Які антенні кабелі гарантують найкращу якість зображення?
Навіть найтовщий мідний сердечник не гарантує бездоганного передавання, якщо він не закріплений належним чином. Перша бар'єр у антенному проводі - це оплетка. Сітка з проводів електромагнітно герметична і захищає від зовнішніх перешкод. Для щільного плетіння є, наприклад, коаксіальний кабель FinMark F660BVF, доступний в нашому магазині. Другий захист - екран, тобто алюмінієва або мідна фольга. Він не лише ізолює, а й запобігає прониканню сигналу назовні, щоб той не ослаблював.
Найкращу якість гарантують коаксіальні кабелі з високим рівнем електромагнітної герметичності, завдяки наявності екрану з кількох шарів. Сьогодні існує кілька класів: B, A, A+ і A++. На ринку доступні:
- двошарові (twinshield - фольга-полоска),
- трьохшарові (trishield - фольга-полоска-фольга),
- чотирьохшарові (quadshield - полоска-фольга-полоска-фольга).
Трояний захист вже гарантує відмінну якість, тому такі моделі, як FinMark F6TSV і FinMark F6TSVcu, здобули популярність.
Як розпізнати хороший кабель для супутникової антени?
Підводячи підсумок - якісний кабель для цифрового телебачення повинен мати наступні параметри:
- Товщина центрального провідника
Одним із ключових параметрів, що визначають якість передачі сигналу в антенному кабелі, є поперечний переріз центрального провідника. Чим товщий мідний серцевина, тим менше втрат на перевідлучення і краще зберігається цілісність сигналу на довгих трасах. Для цифрового ТБ рекомендується вибирати коаксіальні кабелі з поперечним перерізом жили не менше 1 мм² (AWG 17-18). Оптимальний діапазон - 1,0-1,63 мм².
- Якість використовуваних матеріалів
Не менш важливий є склад матеріалів кабеля. Центральна жила повинна бути виготовлена з високочистої безкисневої міді для максимальної електропровідності. Зовнішня оболонка повинна бути міцною, стійкою до корозії та атмосферних впливів - ультрафіолету, перепадів температур, опадів тощо. Для цього використовуються спеціальні компаунди ПВХ пластифікатора або поліетилена.
Якісне виконання екрану та діелектричної ізоляції - запорука надійного захисту від електромагнітних перешкод і наводок. Багатошарові екрани з алюмофольги і високогустинного оплетення, а також пористі поліетиленові діелектрики забезпечують стабільність сигналу.
- Гнучкість, міцність і тривалість
Не менш важливі експлуатаційні властивості - гнучкість і міцність кабельної конструкції. Гнучкість потрібна для полегшення монтажу та прокладання траси. Міцність зовнішньої оболонки захищає від випадкових механічних пошкоджень і негативного кліматичного впливу.
- Репутація виробника
Лідери світового виробництва антенних кабелів, такі як FinMark, Cavel та кілька інших, мають найвищий рівень контролю якості. Їхні продукти володіють стабільно високими параметрами і відрізняються тривалістю. Тому при виборі кабелю для цифрового ТБ пріоритет варто віддавати саме відомим брендам, навіть якщо їхні рішення будуть трохи дорожчі за деякі безіменні аналоги.
На сайті www.agsat.com.ua ви знайдете антенні кабелі в бухтах різної довжини, якості та вартості. Ви обов'язково знайдете варіант, який підходить саме вам!
Светостабилизация – повышение устойчивости материалов к разрушительному воздействию солнечного излучения.