Важлива інформація щодо вибору супутникового ресивера.
Увага !!!
У зв'язку з імовірним кодуванням супутникового мовлення основних українських телеканалів компанія AGsatellite не рекомендує купувати супутникові приймачі (ресивери) без картоприймача або роз'єму під CAM модулі.
За заявами експертів і учасників ринку найближчим часом очікується початок кодування основних українських телеканалів , що віщають з супутників. Сьогодні більшість українських каналів працюють у відкритому режимі (FTA), або кодуються в системі умовного доступу BISS (яка лише формально є кодуванням, а насправді застосовується телеканалами для захисту від нападок власників контенту). Тільки деякі канали по-справжньому захищені і недоступні для злому.
Чотири медіагрупи, яким належать всі найбільш рейтингові українські канали, ведуть активні переговори про терміни початку кодування, виборі системи умовного доступу, входження до складу існуючих платних супутникових платформ ( Viasat , Xtra TV , Либідь ТБ, НТВ + Україна, UA.TV) або можливу появу нових.
Ключова умова, що висувається всіма каналами, - одночасний старт кодування. Це повинно спричинити за собою максимально швидкий перехід глядацької аудиторії від перегляду в режимі FTA до перегляду через платні платформи.
Подія назріває давно. Мовлення з супутника величезної кількості FTA програм однієї країни - рідкісне явище у всьому світі. Найчастіше загальнонаціональні канали віщаються в кодованому вигляді в складі платних платформ, будучи безкоштовним додатком до них.
Відкрите мовлення із супутників створює масу проблем самим телеканалам: неможливість закуповувати якісний контент, невдоволення правовласників (великих власників прав на показ телепрограм, кінофільмів і спортивних трансляцій), неможливість якісного підрахунку значної частини аудиторії. За різними підрахунками від 1,5 до 4 млн. Телевізорів в Україні отримують ТВ "картинку" з допомогою цифрових супутникових приймачів. Через неможливість точного підрахунку аудиторії супутникового ТБ, ця аудиторія не включається в підрахунок рейтингів телепрограм і, відповідно, в рекламні прайси, зменшуючи дохід і можливості телеканалів.
Ці проблеми давно гальмують якісний розвиток українських телеканалів, тому початок кодування рано чи пізно має статися. Експерти стверджують, що по ряду причин найбільш оптимальний період для цієї події - початок 2014 року.
Що несе глядачам кодування телеканалів на супутниках?
На перший погляд - нічого хорошого, однак, якщо розглянути питання глибше, то ситуація виявиться не такою однозначною. На першому етапі більшості українських глядачів, які користуються прийомом сигналів з супутників, доведеться понести деякі матеріальні витрати. Кому-то придбати карту або модуль умовного доступу, комусь - новий ресивер (вартість тюнера з картоприймач на сьогодні стартує від 130 грн.) І карту або модуль доступу.
На сьогоднішній день вартість стартових пакетів українських супутникових платформ (карт доступу) стартує з 99 грн., Щомісячна абонентська плата становить від 0 грн (за національні телеканали) до 199 грн. в місяць (102 каналу в SD якості і 9 в HD - преміум пакет оператора VIASAT).
Вже зараз є пропозиції з надання платними супутниковими платформами безкоштовно національних телеканалів абонентам в надії на те, що абоненти, маючи карту доступу даного оператора, будуть замовляти собі і преміальний платний контент.
Наприклад, провайдер Либідь ТБ, нещодавно стартував в орбітальній позиції 36 ° східної довготи, не передбачає абонентської плати в перші три роки з моменту придбання їх ресивера або модуля доступу. Крім того, він надає в своєму пакеті до 50 каналів, як загальнонаціональних, так і преміального контенту, включаючи в себе навіть канали Футбол і Футбол +, які, для порівняння, у провайдера Xtra TV виділені в окремий преміальний пакет вартістю 29 грн. в місяць.
По закінченню трьох років оператор обіцяє абонентську плату в розмірі 5-8 грн. в місяць, що цілком посильно навіть для найменш забезпечених громадян України.
Конкуренція на цьому ринку дуже серйозна і її підсилюють гравці, які використовують інші способи доставки контенту: кабельні оператори , наземне цифрове ефірне мовлення DVB-T2 . Тому можна впевнено заявити, що до моменту початку кодування провайдерами будуть запропоновані й інші набори телеканалів, доступні за вартістю і значно перевершують за якістю FTA контент. Це, в свою чергу, дасть можливість українським глядачам долучитися до значно більш якісного телебачення - цікавим, вузькоспеціалізованим телеканалам з контентом більш високої якості, ніж в FTA телебаченні. До каналів з значно меншою кількістю настільки обридлої всім реклами, рве на частини телепрограми, фільми та спортивні трансляції, реклами, відбиваючою полювання дивитися телебачення. Також більш доступним стане нова якість зображення в HD форматі.
Виходячи з вищевикладеного ми не рекомендуємо в даний час купувати приймачі, призначені тільки для перегляду FTA каналів. Якщо кількість коштів, які Ви можете виділити на придбання нового приймача обмежена кількома сотнями гривень, купіть приймач, у якого як мінімум є картоприймач, що підтримує кодування Conax або Irdeto. У разі, якщо Ви готові витратити суму близько 1000 грн. - купуйте приймач з підтримкою формату HD і стандарту DVB-S2, з картоприймач, а по можливості - з наявністю CI-слота.
Настійно просимо наших покупців врахувати ці прості рекомендації при виборі нового приймача.
Захоплюючого перегляду!