Супутникова антена на 2, 3, 4 і більше телевізорів
Дуже часто виникає задача підключити до однієї або декількох супутникових антен 2, 3, 4 і більше телевізорів. Розглянемо можливі варіанти підключення декількох ТВ до супутникової антени з використанням різного обладнання.
За допомогою конверторів на 2, 4, 8 виходів і DiSEqC перемикачів.
Для індивідуальної комутації підійде традиційна схема: одна або кілька супутникових антен з конвертерами , обладнаними необхідною кількістю F-роз'ємів ( TWIN , QUAD і OCTO і т.п. для 2, 4 і 8 ТБ, відповідно) - аналогічна кількість DiSEqC-перемикачів , що з'єднують між собою конвертери і передають сигнал по одному кабелю на один автономний або вбудований ресивер.
При такому підході обладнання зберігає повноцінний функціонал, а на втрату сигналу і рівень шумів впливає, в основному, довжина телевізійного кабелю і якість використаних компонентів.
Через спліттер.
Слід зазначити, що використання звичайного спліттера без додаткових пристроїв для розділення сигналу від одного конвертера на кілька приймачів призводить до ряду обмежень для користувача, таких як неможливість одночасного перегляду каналів з транспондерів (передавачів) з різним діапазоном частот і в різній поляризації, що значно скорочує список, прийнятих каналів і обнуляє рівень комфортного перегляду.
Через Мультисвітчі.
Для побудови багатоквартирних і багатоповерхових мереж супутникового та ефірного телебачення можна використовувати електронні комутаційні пристрої - Мультисвітчі , які виробляються в таких модифікаціях: прохідного або кінцевого типу, для взаємодії з конвертерами кругової або лінійної поляризації, з різною кількістю входів / виходів , з передбаченим зовнішнім живленням або без нього, з інтегрованим ефірним підсилювачем або без нього. Пристрої чудово взаємодіють з дільниками і разветвителями сигналу, дозволяючи досконально підлаштовувати схему під конкретні поставлені задачі.
Розглянемо приклад паралельного підключення 16 абонентів (по 8 на 2 поверхах) до одного «> QUATTRO конвертера і T2 антени із застосуванням двох мультісвітчей 3/8 Gecen MS-3801. При цьому, сигнал на кожен комутатор подається одночасно з двох виходів приймальні головки окремо для вертикальної і горизонтальної поляризації і з дециметровому антени, сигнал з якої розподілений дільником.
Відрізняється такий виріб наявністю таких же виходів для поверхового розширення мережі в багатоповерхових будівлях. Для крайнього ланки такої системи можна використовувати крайовий комутатор без вихідних роз'ємів для послідовного з'єднання.
Для компенсації втрати сигналу при великій довжині кабелів на ділянці від антени до першого розподільника використовується спеціальний
підсилювач (наприклад, Clonik MS-5A) , призначений для QUATTRO конвертерів і оснащений відповідними роз'ємами. У моделі застосовується плавне регулювання корекції частотних характеристик на всі входи приладу, що позитивно коригує якість прийому.
Слід зазначити, що точний розрахунок застосовуваної схеми і матеріалів призводить до вагомої економії кабельної продукції, покращуючи якісні показники переданого сигналу. А розуміння основних принципів передачі і перетворення сигналів створює ту базу знань, застосування якої призводить до отримання надійної і безвідмовної системи взаємодії різних пристроїв, дає простір до імпровізації і перетворює розрізнені елементи в єдиний механізм, який досягає конкретного результату.