SMA і RP-SMA - що потрібно знати про коаксіальні роз'єми

27 серпня 2021

SMA и RP-SMA - це так звані коаксіальні роз'єми, які є стандартом для підключення антен. Завдяки гвинтовому механізму з'єднання вони представляють собою мінімальний інтерфейс для коаксіальних кабелів.

Сьогодні вони використовуються в багатьох різних пристроях і додатках в високочастотному діапазоні. Далі ми пояснимо, чому стандарт SMA відрізняється від стандарту RP-SMA і скільки разів можна використовувати для тих чи інших додатків.

Коаксіальні роз'єми

SMA и RP-SMA роз'єми

Коаксіальні роз'єми адаптовані до структури коаксіальногокабелю і захищають внутрішній провідник від електромагнітних завад, оточуючи його ізоляційним шаром. Так званий діелектрик зазвичай виготовляється з пластика, наприклад, поліетилену, і забезпечує як екранування, так і ємнісний поведінка.

Крім того, на структуру коаксіального роз'єму впливають як характеристичний опір, так і імпеданс. Характеристичний імпеданс лінії залежить в основному від властивостей діелектрика і описує зв'язок між струмом, що рухаються в одному напрямку, і хвилями напруги, що рухаються в іншому напрямку. Характеристичний імпеданс кабелю залежить від частоти і не залежить від довжини кабелю.

Зазвичай імпеданс становить 50 Ом в високочастотному діапазоні і 75 Ом для аудіо- та телевізійного обладнання. Імпеданс є результатом провідникові і реактивного опору.

Основними перевагами коаксіальних кабелів є висока швидкість передачі даних і проста технологія підключення. SMA і RP-SMA - одні з найважливіших типів коаксіальних роз'ємів.

SMA і RP-SMA

SMA-роз'єм

Класичний роз'єм SMA був розроблений в 1960-х роках. Абревіатура SMA означає "субмініатюрна версія A".

Обидві версії відповідних роз'ємів мають коаксіальну конструкцію, яка підтримує швидкість передачі даних коаксіальних кабелів. Тому вони забезпечують хороше електричне екранування і низький рівень електромагнітних завад.

Роз'єм RP-SMA

Роз'єм SMA легко сплутати з конструкцією SMA з зворотною полярністю. Ця опція була спочатку розроблена для запобігання несанкціонованого підключення антен підвищеної потужності. RP-SMA з "зворотною полярністю" відноситься тільки до варіанту інтерфейсу, а не до полярності сигналу.

Роз'єм RP-SMA також має внутрішню різьбу, але замість штирька у нього посередині знаходиться чашечка. Сумісний роз'єм складається з внутрішньої різьби з внутрішнім штирем. Таким чином, антенне з'єднання SMA відповідає роз'єму RP-SMA механічно, але не електрично.

Порівняння двох конструкцій

SMA и RP-SMA - це стандартні різьбові антенні роз'єми для високочастотних додатків від 1 ГГц до приблизно 16 ГГц. Вони в основному використовуються в мікрохвильових системах, таких як антени для портативних радіостанцій і мобільних телефонів, а також в антенних системах WiFi.

Обидві версії мають двосторонній дизайн. Роз'єм SMA має накладну гайку і внутрішній проводить роз'єм, в той час як роз'єм RP-SMA складається з зовнішньої різьби і внутрішньої провідної трубки

Застосування SMA і RP-SMA

В області LTE/GSM/UMTS з'єднання SMA SMA зазвичай використовується в якості стандарту для антен і пристроїв.На відміну від цього, з'єднання RP-SMA в основному використовується для антен і пристроїв WLAN.

Зазвичай це робиться для поліпшення прийому шляхом зміщення або розширення каналу антени WLAN. У зв'язку з різними застосуваннями і конструкціями антен існують також різні сполуки SMA. При необхідності їх потрібно адаптувати за допомогою перехідників.

Одним з переваг RP-SMA перед SMA є знос. Часте відгвинчування і загвинчування - зазвичай це не проблема при кількості з'єднань до 500 - може привести до зносу внутрішніх провідників і, як наслідок, до зниження рівня сигналу. У разі вбудованого роз'єму SMA замінити з'єднання на пристрої складніше. З іншого боку, з роз'ємом RP-SMA чашка розташована, наприклад, на антені або кабелі, а це означає, що в разі зносу необхідно буде замінити тільки антену або кабель.