Що таке SSD-диск і як його вибрати
SSD — твердотільний накопичувач, за допомогою якого можна покращити технічні характеристики комп’ютерної техніки. На відміну від традиційних жорстких дисків (HDD), які використовують обертову основу та зчитувальні головки, він складається з мікросхем пам’яті NAND і значно пришвидшує доступ до даних. У статті розповідаємо про ключові особливості та правила вибору таких пристроїв.
Переваги твердотільних накопичувачів
SSD-диск відрізняється високою швидкістю читання та запису, низьким часом відгуку і більшою стійкістю до фізичних пошкоджень, ніж HDD. Твердотільні накопичувачі роблять завантаження операційної системи, ресурсомістких додатків та сучасних ігор буквально миттєвим. Це особливо важливо для тих, хто використовує програми в професійних цілях, наприклад, для 3D-моделювання, веб-дизайну чи геймерських баталій. SSD демонструє низьке енергоспоживання: виділяє менше тепла, ніж HDD, завдяки чому збільшується час роботи ноутбуків від батареї. Також можна замовити SSD Samsung або іншого відомого бренду для безшумної роботи завдяки відсутності рухомих частин і 100%-й надійності, включаючи стійкість до механічних пошкоджень і вібрацій.
Типи SSD-дисків
При покупці твердотільного накопичувача можна зустріти такі види:
- SATA. Максимальна швидкість читання та запису становить близько 500–600 МБ/с. Доступний і популярний варіант для оновлення старих систем.
- NVMe SSD. Максимальна швидкість може досягати 7000 МБ/с і більше для версій PCIe 4.0 і 5.0. Гарантує низький час відгуку та високу продуктивність. Часто використовується для ігрових ПК та робочих станцій, має високу вартість.
- M.2 SSD. Компактний варіант зазначених вище накопичувачів, який встановлюється безпосередньо на материнську плату. Забезпечує максимальну потужність при значній економії місця в корпусі.
- U.2 SSD. Вузькоспеціалізований тип, використовується в багаторівневих серверах і корпоративних рішеннях.
Як обрати твердотільний накопичувач
Щоб замовити підходящий SSD-диск, зверніть увагу на такі характеристики:
- Обсяг пам’яті. 256 ГБ — мінімум для операційної системи та кількох додатків. 512 ГБ — оптимальний обсяг для користувачів із великою кількістю програм та ігор. 1 ТБ і більше — підійде для геймерів і професіоналів, які працюють із важкими файлами (відео, фото).
- Робоча швидкість. Наприклад, у SATA SSD вона досягає 550–600 МБ/с, а у версіях NVMe PCIe 5.0 і вище — від 10 000 МБ/с. Швидкість впливає на обробку програмних завдань, але пропорційно збільшує і ціну накопичувача.
- Ресурс. Чим вищий показник, тим довше прослужить диск. Найкращий варіант — TBW, більш доступний за ціною — MTBF.
- Виробник. Найкращі відгуки мають накопичувачі від Samsung, Western Digital, Kingston, Seagate, Crucial.
Бажаємо вдалих покупок!