Що краще: планшет або ноутбук 2 в 1

26 квітня 2024
Ось переклад цього документа українською мовою:

Перші планшети з мобільною операційною системою і підтримкою сенсорного вводу з'явилися 20 років тому. Вони стали популярними пізніше, користувачам знадобився час, щоб оцінити переваги такого формату. За роки свого існування планшети відчутно виросли в технічному плані. Стали продуктивнішими, отримали розширені можливості зв'язку, зменшилися в габаритах без шкоди для екранного простору.

Популярність «планшетників» призвела до появи конвертованих ноутбуків – так званих трансформерів. Ці гібридні пристрої поєднали в собі переваги ноутбуків та планшетів. Щоб зрозуміти, що краще, планшет чи ноутбук-планшет 2 в 1, порівнюють їхні характеристики.

планшет або ноутбук


Продуктивність

Цим пристроям складно конкурувати за продуктивністю. У плані «начинки» планшети ближчі до мобільних телефонів, а трансформери – до комп'ютерів. Швидкість обробки обчислювальних операцій відрізняється в рази.

Важко впроваджувати в планшет комп'ютерний процесор, проте деяким виробникам це вдається. Наприклад, Епл Айпад Про працює на базі М2 і випереджає багато трансформерів.

Габарити

Навіть найбільший планшет – компактніший, ніж мініатюрний ноутбук 2 в 1. Це зумовлено особливостями конструкції:

  1. У ноутбука «палуба» і кришка, тому загальна товщина на кілька міліметрів більша;
  2. планшети без фізичної клавіатури, відповідно, займають менше місця;
  3. зарядка у «планшетників» – як у смартфонів, а у портативних ПК – товстіший шнур і більший блок живлення.

Вага ноутбука-трансформера від 1 кг, а планшет важить менше 500 г.

Призначення

Планшети переважно для перегляду контенту або спілкування в соціальних мережах. Їх також можна використовувати для редагування фото і монтажу відео, проходження ігор, серфінгу в інтернеті. Трансформери поділяють на класи:

  • Базові з простою «начинкою»,
  • для 3D-моделювання і архітектурних програм,
  • роботи і навчання,
  • геймінгу і мультимедіа,
  • захищені.

Кількість оперативної пам'яті

Ноутбукам діс тається більше оперативної пам'яті, оскільки на запуск ПЗ і підтримку багатозадачності потрібен чималий ресурс. Мінімум – 8 Гб, також є збірки на 16, 24 і 32 Гб.

Планшети стартують від 3 Гб, а оптимальною вважається оперативка 6-12 Гб. Більше 16 Гб – рідкість. Зустрічається тільки у флагманів з преміального цінового сегмента.

Функції зв'язку

Ноутбуки, що вміють трансформуватися, комплектуються Wi-Fi модулями для зв'язку. Бездротові інтерфейси забезпечують вихід в інтернет і дозволяють спілкуватися в месенджерах, соціальних мережах.

Планшети умовно об'єднують в кілька категорій:

  1. Без сім-картки. Тільки з Вай-Фаєм.
  2. З однією сім-карткою. Підтримують мобільний зв'язок.
  3. На 2 сім-картки. Дозволяють використовувати відразу два номери (наприклад, особистий і робочий). Іноді в таких моделях слот для другої сім-картки комбінований – підходить також для встановлення карти пам'яті.

Якщо потрібен «великий смартфон», який підтримує дзвінки та СМС, варто вибрати планшетний ПК. Для бухгалтерського обліку або веб-дизайну краще віддати перевагу ноутбуку 2 в 1. Профільне ПЗ для мобільних платформ виходить набагато рідше і з обмеженими функціями.