Огляд блютуз колонки Tronsmart Studio: гарний звук, чудова ціна!
Компанія Tronsmart стрімко наповнює лінійку своїх бездротових Bluetooth-колонок пристроями, призначеними для використання як у приміщенні, так і на вулиці. Саме до таких відноситься Tronsmart Studio – блютуз колонка, яка привертає увагу своїм незвичайним алюмінієвим корпусом та металевою решіткою.
В рамках продуктов своего класса Tronsmart Studio выглядит великолепно и может стать украшением гостиной или спальни. Единственное, что способно создать небольшие проблемы – это плохая читаемость кнопок управления, которые расположены на верхней панели. Они сгруппированы в два ряда, близко друг к другу, и вам придется наклониться над устройством, чтобы увидеть, какие пиктограммы они содержат. Конечно, со временем вы сможете управлять ими «интуитивно», но первые шаги могут вызывать раздражение.
У рамках продуктів свого класу Tronsmart Studio виглядає чудово і може стати окрасою вітальні чи спальні. Єдине, що здатне створити невеликі проблеми - це погана видимість кнопок керування, які розташовані на верхній панелі. Вони згруповані в два ряди, близько один до одного, і вам доведеться нахилитися над пристроєм, щоб побачити які піктограми вони містять. Звісно, згодом ви зможете керувати ними «інтуїтивно», але перші кроки можуть викликати роздратування.
Зовнішній вигляд та характеристики
Останнім часом ринок портативних колонок заповнили моделі, форма яких схожа на краплі води. Такі моделі є у Tronsmart, але лідером звичайно ж буде JBL і клони, що розплодилися на нього. Такі форми розраховані переважно на використання портативних пристроїв поза приміщенням, на природі. Tronsmart Studio у цьому плані відрізняється від згаданих моделей. Основним місцем роботи колонки буде не відкрите повітря та постійний рух, а наш будинок – вітальня, спальня. Tronsmart Studio не тільки чудово виглядає, але й здатна наповнити звуком велику кімнату!
Технічні характеристики
- Підтримка специфікації Bluetooth 5.0.
- Кодек: SBC.
- Місткість акумулятора: 2000 мАг.
- Потужність: 30 Вт RMS.
- Водонепроникність IPX4.
- Частотний діапазон: 20 Гц – 20 КГц.
- Час роботи: до 15 годин (при 50% гучності).
- Час заряджання: 3,5 години.
- Розміри: 206x70x58 мм.
- Вага: 960 г.
Комплект поставки
- портативна колонка,
- кабель для заряджання USB-C,
- інструкція з експлуатації,
- гарантійний талон,
- кабель minijack для AUX
Доводиться визнати, що ємність батареї у пристрої не зовсім відповідає заявленим виробником показникам. У посібнику згадується 2000 мАг*2. Що б це не означало, навряд чи там присутні 2 батареї. Реальний час роботи колонки не дотягує до заявлених 15 годин, швидше він в діапазоні від 10 до 12 годин прослуховування, при тому, що більшу частину часу пристрій відігравав досить тихо.
З тильної сторони, біля краю, ми знаходимо порт для зарядки, кардрідер microUSB та мініджек. Стійкість колонки вирішена блискуче - під нею знаходиться товста гумова накладка, яка забезпечує надійну стійкість та безшумну установку.
Експлуатація
З недавніх пір компанія Tronsmart перебуває в лідерах із прагнення зробити користувача дуже обізнаним з питань експлуатації пристрою. Тому в упаковці ви знайдете об'ємний посібник, а в спеціальному додатку - його електронну версію.
Хочеться констатувати, що і у випадку зі Studio їм вдалося реалізувати досить багату систему управління:
- зменшення гучності/перемикання на попередню доріжку (-),
- збільшення гучності/перехід на наступну доріжку (+),
- відтворення/пауза,
- вкл/вимк (перемикач вкл/вимк),
- виклик голосового помічника/активація SoundPulse, відповідь/завершення дзвінка (SoundPulse),
- режим трансляції (підключення динаміка),
- зміна джерела музики (Bluetooth).
Цікаво, що є також світлодіодний індикатор заряду батареї (4 світлодіоди, кожен по 25%) та маленькі світлодіоди, що вказують на підключення Bluetooth, SoundPulse та динаміка.
На додаток до широкого керування, ми також знайдемо спеціальний додаток під назвою Tronsmart. В даний час завдяки йому ми можемо керувати 5 типами пристроїв, включаючи, серед інших, Apollo Q10, Air і Tronsmart Studio. Завдяки додатку ми можемо використовувати встановлені установки еквалайзера - 8 режимів, включаючи Default, Hi-Fi і Pulse, який неперевершено працює у відкритому просторі, про що варто згадати в залежності від умов прослуховування.
Крім того, можна:
- перевірити стан батареї,
- оновити програмне забезпечення,
- вибрати джерело звуку (BT, TF або minijack),
- дізнатися про режим мовлення.
Заслуговує на увагу і багате керівництво, яке ми можемо знайти у розділі допомоги. Іноді програма любить самостійно вимикатися. Крім того, воно не може запам'ятати останні налаштування еквалайзера і після перезапуску наполегливо залишається на Default. Загалом це приємне доповнення, яке значно полегшує роботу.
Як звучить Tronsmart Studio?
Історія бездротових колонок – один із чудових прикладів розвитку споживчих технологій в останні роки. Просто кажучи, як у випадку з Tronsmart Studio ми за 2000 грн. маємо крихітний пристрій, який дозволив нам замінити ті самі музичні центри, які ми використовували вдома зовсім недавно.
Насправді продуктивності Tronsmart Studio вистачає для прослуховування в кімнаті площею близько 20 метрів, а якщо пограти з розміщенням, то й більше. Зовні приміщення не було проблем із прослуховуванням музики, незважаючи на більш «кімнатне» призначення колонки.
Говорячи про саме цю модель, варто відзначити, що це більш універсальний пристрій, ніж Tronsmart Force Plus. Studio може похвалитися більш чітким звучанням, що краще підходить для більш спокійної або більш вимогливої музики. Якщо ви переживаєте, що не вистачатиме басів, дозвольте одразу вас заспокоїти – у стандартних налаштуваннях еквалайзера вони справді гарні!
За кілька днів активного використання колонки без встановлення програми, просто щоб перевірити її основні можливості, слід зізнатися, що вже на другий день тестування було зрозуміло, що Tronsmart його не потребує. Причина проста - на базовому налаштуванні вона грає настільки універсально і... приємно, що пропадає необхідність експериментувати зі звуком.
За великим рахунком, Tronsmart Studio жорсткий конкурент, який не боїться жодної сцени з творчості Девіда Боуї чи Metallica! Якщо не наближатися до максимальної потужності пристрою, воно звучить напрочуд по-дорослому, злагоджено і енергійно, витягуючи з музики стільки, скільки може дати колонка такого розміру. Найголовніше, це одне з небагатьох рішень такого типу, яке добре відтворює середні частоти та вокал. Зазвичай такі малогабаритні моделі не здатні передати глибину та простір музики, а тут ви навіть отримуєте щось на кшталт соковитого басу, який не заглушує все інше! Foo Fighters "Waiting Of A War" дозволяє почути гітару, а не щось на зразок укулеле - тому що саме так зазвичай працюють із подібною музикою пристрою аналогічного розміру.
Програма дозволяє перетворити Studio на підкорювача площ і пляжів – у режимі Sound Pulse ми маємо справу з такою потужною дозою гучності, що всього на 75% потужності шкали можна розпочати невелику вечірку! Існує кілька інших режимів, але якщо в закритому приміщенні Default буде найбільш розумним, то на відкритому повітрі ви не відчуватимете недоліку в басах і водночас отримаєте досить чистий звук саме в оригінальному режимі Sound Pulse.
Підведемо підсумки
Вам потрібна портативна колонка блютуз, яка буде добре і чітко звучати в приміщенні, але не бентежитиме вас на вулиці і блищатиме басами? Tronsmart Studio – гарне рішення!
За час, проведений зі Studio близько 90% часу використовували його в приміщення як компаньйон для роботи або читання, а іноді дозволяли йому розгулятися при гучному прослуховуванні.
В даний час в цьому ціновому діапазоні важко знайти аналогічне рішення, яке добре звучатиме, забезпечуватиме потужний, гармонійний і просторовий звук і в той же час буде чудово виглядати як прикраса вітальні/офісу/спальні. Так, пристрій має дрібні недоліки, яких Tronsmart не вдалося уникнути. Але на них можна легко «заплющити очі» з огляду на ціну.
Переваги
- велика потужність,
- універсальний звук з можливістю його збільшення завдяки додатку,
- еквалайзер у додатку та кілька інших корисних опцій,
- відтворення з карт microSD та передача звуку через minijack,
- зручне керування,
- елегантний дизайн та відмінна якість виготовлення,
- підтримка спарювання колонок в режимі TWS (до 100 пристроїв),
- прийнятна ціна.
Недоліки
- періодичне зависання програми,
- акумулятор з тривалим часом заряджання,
- кнопки керування не дуже зрозумілі, дизайн переважає над функціональністю