Огляд геймпада 8Bitdo Sn30 Pro Plus
Коли ви дивитеся на контролери в тому ж ціновому діапазоні, що і OEM-контролери, ви зазвичай не можете очікувати безліч додаткових функцій. Альтернативні контролери можуть включити турбо-кнопку або заявити, що їх функція вібрації сильніше, ніж в оригіналу. Але це все.
Оскільки ігри стали більш популярним хобі, а конкуренція в галузі посилилася, контролери сторонніх виробників стали ставати все краще і краще. Зараз іноді можна знайти геймпади, які виходять за рамки можливостей. Але чи можна оцінити ці незначні відмінності - це зовсім інше питання.
8Bitdo SN30 Pro Plus Bluetooth-геймпад
8Bitdo SN30 Pro + Bluetooth Gamepad являє собою суміш сучасного дизайну і старомодної ностальгії. Зовнішній вигляд цих контролерів був розроблений для імітації старих контролерів Nintendo. Але, не дивлячись на свій зовнішній вигляд, ці геймпади насправді сумісні з iOS, macOS, ПК, Android, Nintendo Switch, Raspberry Pi і платформою Steam. Іншими словами, практично все, до чого ви можете спробувати підключитися, крім консолей PlayStation або Xbox.
Замість того, щоб робити контролер, який просто виглядає в ретро стилі, в Pro Plus насправді упаковано безліччю цікавих функцій. Наприклад, у нього є змінна вібрація, регульовані тригери і навіть регульований турбо. Є елементи управління рухом, бездротове з'єднання Bluetooth і навіть сучасна зарядка через USB-порт кабелем типу Type-C.
Метою 8BitDo, мабуть, є створення широко регульованого контролера, але без ціни, яка відображає великі можливості контролера. Іншими словами, це повинна бути альтернатива звичайному контролеру. Однак без урахування потреб для кіберспортсменов. Як же все це виглядає на практиці?
Дизайн і зовнішній вигляд
SN30 Pro Plus має розміри 150 х 65 х 115 мм. Важить близько 222 г. У порівнянні з іншими контролерами це досить середнє значення. Він не здається незвично легким або важким. Хоча трохи дивно бачити, що представляє собою старий контролер Nintendo з доданими до корпусу ручками.
Власне, існує три варіанти цього контролера, що розрізняються колірною комбінацією. G Classic Edition - стандарт. Він схожий на суміш класичного контролера PlayStation з класичним контролером Nintendo Entertainment System. У них є настройка кнопок XYAB, включаючи великі червоні кнопки під великим правим пальцем.
В центрі контролера знаходиться не один, а два регульованих джойстика, дуже схожих на контролер PlayStation. А під лівим великим пальцем розташована досить стандартна хрестовина. Хрестовина має приємну текстуру зверху, що полегшує надійне зчеплення з пальцем.
Примітно, що інші варіанти контролера відрізняються тільки естетично. Наприклад, є чорна версія , в якій відсутній ретро сіро-білий вигляд. А версія SN повинна нагадувати контролер Super Nintendo. Хоча забарвлення трохи відрізняється, ймовірно, для того, щоб уникнути юридичних проблем, пов'язаних зі створенням контролера, який занадто схожий на класичний контролер SNES/NES.
Якщо не брати до уваги зовнішній вигляд, як тільки береш цей пристрій в руки, його вже не можна буде прийняти за старий геймпад. Кнопки здаються набагато більш чуйними. Хоча, якщо ви шукали більш автентичний досвід роботи з більш м'якими кнопками, такі речі можна було б запрограмувати в контролер через їх програмне забезпечення. Але про це пізніше.
Що ж стосується так поширених зараз вбудованих або додаткових тримачів для смартфона, то звичайно ж як бачимо в конструкції вбудованого немає. Але 8Bitdo виробляє окремо такі тримачі, які дозволяють надійно закріпити його на геймпаді. У кліпсі ж тримача можуть бути розміщені багато моделей смартфонів в незалежності від його системи.
Чутливість контролера
Крім раніше згаданих кнопок для великого пальця, є бампери і тригери на торці. Всього чотири, позначені L1-L2 і R1-R2. Тригери L2 / R2 втоплені далі позаду, частково звішуючись за край контролера. Це стильний дизайн, але в основному він зроблений з міркувань ергономіки. Додаткова відстань між тригерами здається більш природним і створюється враження, що ви використовуєте контролер більшого розміру, ніж він є насправді.
Також слід зазначити, наскільки чутливою є кожна з кнопок. Одна з проблем зі звичайними ігровими контроллерами полягає в тому, що вони, як правило, проводяться по декілька нижчим стандартам, особливо коли мова йде про перемикачах, які регулюють їх реакцію. Але 8Bitdo SN30 Pro Plus - це зовсім інша історія. Ця річ не пішла по шляху надмірної імітації м'якості старих консольних контролерів. Вони зберегли і твердість, і чутливість.
Але це не класичний контролер, у нього є деякі функції, які можуть допомогти просунутися далі. Наприклад, система відображення кнопок дозволяє вам міняти місцями різні кнопки, щоб при необхідності змінювати елементи керування.
Кнопки тригерні, з настройками чутливості «з коробки», але ці настройки повністю регулюються. У джойстика є налаштування чутливості, які теж можна змінити. Ці модифікації виконуються за допомогою програмно-апаратних засобів, керованого через додаток. В результаті ви зможете підтримувати рівень контролю, якого навряд чи можна було б очікувати за межами периферійних пристроїв ПК.
Програмне забезпечення для налаштування геймпада
Говорячи про користувацьке програмноме забезпечення, воно дійсно може робити ряд корисних речей. Наприклад, можна створювати профілі користувачів. Для кількох людей, що використовують один і той же контролер, це відразу має великий сенс. Однак вам не потрібно ділитися цим контролером з друзями, щоб використовувати профілі користувачів.
Наприклад, ви можете захотіти створити різні профілі при переході між різними іграми. Можливо, для гри-стрілялки ви хочете, щоб ваші елементи управління були гіперчутливими. Але для більш повільної гри ви можете віддати перевагу, щоб елементи управління були трохи більш повільними.
Щоб внести зміни, вам необхідно використовувати їх програмне забезпечення на ПК для налаштування контролера, а потім контролер можна використовувати на інших платформах. Тому в якийсь момент необхідно підключити ПК, смартфон або планшет. Але як тільки ви це зробите, ви виявите, що діапазон регулювання у вашому розпорядженні просто величезний. Ви можете відрегулювати точку спрацьовування спускового механізму на 50%. Так що, якщо ви хочете, щоб тригери спрацьовували при щонайменшому дотику, це можна зробити. І, якщо ви віддаєте перевагу, щоб вони спрацьовували тільки тоді, коли ви їх повністю опускаєте, це теж можливо.
Крім основ мапінгу, таких як можливість поміняти місцями L1 / R1 або можливість інвертувати настройку XYAB, ви дійсно можете зробити набагато більше. Тому що програмне забезпечення, яке вони включили, дозволяє створювати макроси. Наприклад, ваш макрос може виконувати серію рухів одним натисканням кнопки.
Ви можете виконати макрос вниз, вліво, вгору, B, вниз, вправо, Y. Для гри в файтинг, де вам потрібно запам'ятовувати різні техніки і атаки, це може бути досить круто з причин, які повинні бути очевидні. Ви можете розв'язати складні маневри проти своїх ворогів, не виконуючи їх більше одного разу в процесі налаштування. Також відмінно підходить для введення чит-кодів.
Слід зазначити, що програмне забезпечення доступне для безкоштовного скачування з офіційного веб-сайту виробника.
Регулювання настройки вібрації
Налаштування вібрації можна переміщати між шістьма варіантами для лівого боку контролера і ще шістьма варіантами для правого боку. Хоча, якщо ви зацікавлені в економії заряду батареї, ви можете залишити налаштування вібрації під третім параметром. Тому що сильна вібрація - це те, що може досить швидко розрядити батарею.
Якщо ви хочете, щоб вібрація була вище, ніж у звичайного геймпада, потрібно встановити шостий рівень. Можна відчути, як це, коли контролер ось-ось вилетить з рук. Хоча для більш автентичного досвіду, який відповідає звичайним контролерам, ви, ймовірно, захочете залишити четвертий або п'ятий рівень.
Потенціал батареї
8Bitdo SN30 Pro Plus живиться від акумулятора ємністю 1000 мАг, що дозволяє підтримувати бездротовий зв'язок протягом тривалого часу. Скільки саме часу, буде залежати від того, як ви налаштуєте контролер. Але в більшості випадків ви можете розраховувати приблизно на 20 годин роботи без підзарядки. Зовсім непогано. Кожна консоль вимагає приблизно однакового енергоспоживання, хоча від Nintendo Switch можна очікувати трохи гірших результатів від батареї.
Одна річ, якої явно не вистачає, - це можливість швидкої перезарядки вашого контролера. Щоб наповнити його після розрядки, буде потрібно близько 2 годин. Але відносно висока ємність акумулятора повинна хоча б частково зняти ці побоювання. Важко застати зненацька з низьким або порожнім контролером, коли у вас є 20 годин для початку.
Крім того, слід зазначити, що акумулятор з'ємний, і в разі розрядки або повного виходу з ладу, його відмінно зможуть замінити 2 звичайні пальчикові батарейки або акумулятори типу AA.
Інші міркування
Одна річ, якої ми ще не торкнулися, - це шестиосевой датчик руху всередині контролера. У цих датчиках немає нічого особливого чи незвичайного, але якщо ви збираєтеся грати в гру, що вимагає управління рухом, ви будете раді, що вони у вас є. 6-осьовий датчик працює точно так само, як старий Wii-mote, тому вам не потрібно турбуватися про нестабільну точності датчика.
Якщо не брати до уваги стиль, то, якщо говорити про вміст, - цей контролер в значній мірі знаходиться в особливій лізі. Щонайменш для цієї цінової категорії. Томущо практично кожну кнопку можна перепризначити. І практично для кожної кнопки можна налаштувати чутливість, щоб краще відповідати вашим індивідуальним потребам. А такі функції досить нелегко знайти.
Звичайно, не всім знадобиться такі налаштування. Люди, які в основному використовують геймпад для рідких і простих ігор, ймовірно, не зможуть повною мірою використовувати весь функціонал. Але навіть звичайні гравці повинні вміти цінувати можливість створювати макроси. Що дійсно робить SN30 Pro Plus гідним уваги будь-якого, у кого є вагома причина взяти в руки інший контролер.