Огляд Т2 приставок T2BOX-302id і T2BOX-334id
З осені 2018 року аналогове ефірне телебачення в Україні було повністю замінено на Цифрове ТБ стандарту DVB-T2 . «Боротьба за цифру» тривала багато років і, нарешті то, завершилася перемогою прогресивної і сучасної технології. Можна сказати, що літо віднесло з собою не тільки жаркі дні, але і відлуння минулого у вигляді морально застарілого «аналога».
Після відключення аналогового телебачення ще більшої актуальності набуло питання вибору оптимального приймача цифрового Т2 сигналу. На ринку представлено безліч обладнання в різних цінових діапазонах. У нашому огляді ми зупинимося на новому модельному ряді від добре зарекомендував себе бренду T2BOX . Ресивери під цією торговою маркою не мають такої широкої лінійки, як, наприклад, World Vision , але в стабільності роботи і обсягом «функціоналу» ніяк не поступаються топовим моделям згаданого вище бренду. А мізерна кількість звернень в сервіс по попередній лінійці говорять про високу якість комплектуючих, що використовуються в T2BOX. Підтвердженням високої якості схемотехніки є і «Особлива гарантія» від виробника - ремонт пристрою протягом 24 годин з моменту потрапляння в сервіс, якщо це умови не дотримується, відбувається заміна ресивера.
Отже, в новій лінійці представлено 2 приймача:
- T2BOX-334id , Т2 приставка в металевому корпусі, з дисплеєм і кнопками управління на передній панелі.
- T2BOX-302id , компактна модель в пластиковому добре & nbsp; вентильованому корпусі, з таким же оснащенням.
Для доступу до мультимедійних можливостей в ресівері є 2 USB порту - з їх допомогою можна підключити ресивер до мережі Інтернет, використовуючи USB WiFi адаптер , а також відтворювати медіа контент з зовнішніх накопичувачів. Відразу відзначимо, що обидві моделі підтримують багатоканальний звук AC-3, так що проблем з озвученням фільмів не буде, як у багатьох моделей, які можна купити на ринку.
Наявність 2-х USB інтерфейсів це безсумнівний "плюс", власникам приставки не доведеться постійно перемикатися між «флешкою» і USB адаптером для бездротового підключення до Інтернет.
Ще, що відразу ж помітно - це великий за розмірами і тихий, по ходу клавіш, пульт дистанційного керування. Він зручно розміщується в руці, викликає приємні тактильні відчуття.
Крім пульта в комплект поставки входить докладна інструкція українською мовою, з'єднувальний аудіо- / відео шнур типу «тюльпанчики», батарейки та блок живлення для моделі T2BOX-302id.
У Т2 приставках реалізована можливість підключення до телевізорів різних поколінь, плазмових панелей, проекторів і т.п. Для цифрового підключення передбачений комутаційний роз'єм HDMI, а для аналогового - стандартний RCA. У моделі T2BOX-334id аналогове обладнання підключено через стандартний інтерфейс «тюльпанчики» ( «дзвіночки»), а в мініатюрній T2BOX-302id через шнур-перехідник mini-jack - RCA, який є в комплекті поставки.
У нашому огляді ми додатково з ресиверами використовували:
- Зовнішню ДМВ антену T2Wave City 69 ;
- Адаптер Clonik Wi-Fi Wireless RT5370,
- HDMI кабель , так як картинка при такому підключенні значно краще.
Для вибору відповідної антени ми керувалися цієї статтею . Наше місце установки було недалеко від Києва (16 км від ретранслятора), і зі списку запропонованих антен ми зупинили свій вибір на T2Wave City 69, так як вона мала компактні розміри і приємний зовнішній вигляд, була зручна в монтажі, а вбудований підсилювач дозволяв посилити сигнал , якщо його рівня буде недостатньо. Як буде видно далі на знімках екрану, рівень сигналу був «більш ніж достатнім».
Звичайно, потужність сигналу в значній мірі залежить від чутливості ВЧ тюнера, яким оснащений ресивер. У T2BOX він на вищому рівні, що дозволяє стабільно приймати сигнал на значній відстані від передавальних веж.
Отже, після вибору комплектуючих, по черзі підключаємо & nbsp; ресивери до телевізора і & nbsp; запускаємо «Автоматичний пошук каналів». Попередньо виставляємо подачу живлення на антену, так як вона з підсилювачем.
Результат на 2-х моделях абсолютно однаковий, так як використовується ідентичне залізо. Надалі будемо використовувати фото з екранним меню T2BOX-334id.
У нашому випадку знайдено 42 каналу. Крім стандарту DVB-T2 ресивер знайшов і канали в DVB-T, що віщають з київської телевежі. Картинка на каналах високої якості.
Якщо коротко пройдемося по меню ресивера. Воно інтуїтивно зрозуміле і просте, логічно розділене на 7 груп.
Вже знайоме меню всім тим, хто коли-небудь стикався з ресиверами даного класу. Кожен з розділів відповідає за свою групу функцій. Продумане управління і швидке перемикання між каналами, широкі мультимедійні можливості і розширений функціонал при підключенні до мережі Інтернет - все це залишить приємне враження від роботи приймача.
Окремо зупинимося на EPG, в DVB-T2 стандарті багато каналів йдуть з повноцінним «Електронним гідом» доступ до якого легко отримати з пульта ресівера після натискання кнопки «Інфо (i)». При першому натисканні з'являється OSD меню з інформацією про прийнятому каналі, повторне натискання виводить додаткову інформацію, а триразове натискання - покаже повну інформацію про прийнятому каналі.
Перемикання між каналами можна виконати відповідними клавішами з пульта д / у або вибрати необхідний канал зі списку, який доступний після натискання кнопки «ОК».
Крім угруповання каналів за допомогою популярних груп можна швидко знайти потрібний канал за допомогою функції «Пошук» (швидкий доступ при натисканні на «зелену клавішу»).
Мультимедійні можливості Т2 приставки сповна розкриваються при підключенні USB накопичувача, простіше кажучи «флешки». З зовнішнього носія можна відтворювати файли більшості популярних форматів, в тому числі з багатоканальним звуком AC3. Також на зовнішній накопичувач виконується запис прийнятих телепрограм. Для запису попередньо потрібно форматувати «флешку».
Записаний матеріал можна потім переглянути на ресівері. При відтворенні відео матеріалів приставка працює досить спритно, перемотування, відновлення відтворення після паузи не викликає нарікань. Стабільна і швидка робота Т2 ресивера дозволяє його використовувати в якості медіаплеєра, хоча, варто зауважити, що ресивер навряд чи повноцінно замінить Android СмартТВ приставку .
Часто виникає необхідність записати телепрограму в заздалегідь сплановане час, в момент, коли отсутствуешь біля телевізора. Така дія називається «Запис за таймером».
Бездротове підключення до мережі Інтернет за допомогою USB Wi-Fi адаптера розкриває широкі мультимедійні можливості приставок.
Не відходячи від екрану телевізора можна дізнатися прогноз погоди на найближчий час, подивитися популярний контент з YouTube, почитати останні новини в форматі RSS, «згодувати» плейлист і отримати доступ до IPTV телебаченню з усього світу, переглядати фільми з популярного онлайн сервісу Megogo.
Переваги:
- Якісні комплектуючі.
- Чутливий тюнер.
- Хороший медіаплеєр.
- «Особлива гарантія» на 12 місяців від виробника.
Недоліки:
- Відсутність виносного ІК для T2BOX-302id.
- Відсутність HDMI кабелю в комплекті поставки.
- Неможливість авторизуватися на Megogo.
Резюмуючи, відзначимо, що у T2BOX вийшли досить успішні моделі, з широким функціоналом і тюнерами з хорошою чутливістю. Молодшу модель можна використовувати в автомобілі, брати на дачу або відпочинок, розміри приставки дозволяють. Правда, варто відзначити, що для компактної моделі не вистачає виносного ІЧ-приймача команд пульта д / у.