Огляд супутникових ресиверів на процесорі Ali3606
Огляд супутникових ресиверів SkyPrime HD, Orton HD X405p і GI S-2038 CI.
SkyPrime HD, Orton HD X405p і GI S-2038 CI.
Після ознайомлення з U2C S + Maxi HD пройдемося по бюджетним HD моделямна чипі Ali 3606.
Упаковка.
Відразу кидається в очі різниця в габаритних розмірах упаковок Galaxy Innovations S-2038 CI і SkyPrime HD з Orton HD X405p - GI S-2038 CI на їх фоні здається просто малюком, хоча вага такої ж, як і великогабаритних побратимів.
Картонні коробки SkyPrime HD і GI S-2038 CI мають якісну поліграфію, виконану в світлих тонах. Кольори яскраві і соковиті. На упаковці зображені самі ресивери, перераховані технічні характеристики і функціональні можливості.
Опис у SkyPrime HD виконано тільки на англійській мові, в той час як у GI S-2038CI використовується шість мов, серед яких є українська та російська.
Виробником GI S-2038 CI підкреслюється, що в ресивер закладені німецькі технології, укомплектований тюнером DVB-S2 (можлива установка DVB-T2 / C), кабель HDMI йде в комплекті, гарантія на виріб два роки.
Коробка у HD X405p виділяється своєю «діловитістю», темні тони підкреслюють строгість в дизайні і передбачає стриманий, солідний зовнішній вигляд виробу.
Короткий опис російською мовою, перерахування технічних характеристик і функціональних можливостей виконано на упаковці. Окремо виробник підкреслив використання ЕКО-технологій зі збереження електроенергії у всіх режимах роботи ресивера.
Для зручності транспортування ресивера все три «кейса» обладнані пластиковими ручками.
Комплектація і зовнішній вигляд.
Розкриваємо упаковки, перевіряємо надійність, оцінюємо комплектацію і зовнішній вигляд виробів.
Як розмір коробки, так і тип картонної упаковки у SkyPrime HD і Orton HD X405p практично не відрізняються і виконані за принципом «коробка в коробці». Ресивери обгорнуті м'яким пакетом з поліпропілену. У комплектацію Orton HD X405p входить тільки пульт ДУ і дві батарейки, тоді, як у SkyPrime HD: пульт ДУ, два елементи живлення, HDMI, RCA кабель і інструкція російською мовою.
Корпуси у SkyPrime HD і Orton HD X405p великого розміру, пофарбовані в чорний колір. Для захисту від механічних пошкоджень при транспортуванні вони обтягнуті поліетиленом.
Передня панель SkyPrime HD більш виразна. Впізнаваність моделі надає срібляста вставка і оригінальна кнопка включення приймача з блакитною підсвіткою.
Як і Предпологалось, Orton HD X405p має строгий зовнішній вигляд. Всі інтерфейсні роз'єми і кнопки управління знаходяться за відкидною кришкою, розміром рівній лицьовій панелі ресивера. На передній панелі у обох ресіверів розташовані: чотиризначний семисегментний дисплей; кнопки управління режимом роботи ресивера, навігації по меню, регулювання гучності і перемиканням каналів; один з двох USB роз'ємів; слот картоприймача; світлодіодні індикатори режиму роботи ресивера і наявності сигналу з супутника.
Тильні сторони містять: LNB вхід і петлевий виведення сигналу (LOOP OUT); VIDEO / AUDIO RCA (аудіо виходи, композитний і YPbPr компонентний відеовихід), SCART роз'єм (тільки у Orton HD X405p); HDMI вихід; USB 2.0 Host порт; S / PDIF - цифровий оптичний аудіовихід; LAN - мережевий інтерфейс RG45; RS-232 - COM порт; вихід 0/12 В (тільки у Orton HD X405p); тумблер включення / вимикання живлення ресивера.
Якщо ви будете шукати CI роз'єм для установки CAM модуля у Х405р, то затія виявиться марною, його там немає. Просто місце установки CAM модуля не закрита заглушкою.
Ресивер GI S-2038 CI поставляється в коробці з більш тонкого картону, але зате всередині, обгорнутий в м'який поліпропіленовий пакет, ресивер надійно закріплений в ложементах зі спіненого поліетилену. У комплекті з ресивером поставляється HDMI кабель, інструкція з експлуатації на декількох мовах (в тому числі і російською) і, звичайно ж, пульт дистанційного керування з двома батарейками.
Кабель HDMI покладений на дно упаковки, пульт ДУ розміщений у відсіку спереду лицьовій панелі ресивера. Пластикова ручка для перенесення впирається прямо в пульт дистанційного керування, тому не намагайтеся її заховати всередину коробки. Це, швидше за все, зашкодить поліетиленовий пакет, в який обгорнутий пульт і призведе до появи на ньому потертостей.
Ресивер має корпус чорного кольору невеликого розміру. Нічого примітного, строгі, прямокутні форми.
Відкидна кришка закриває всі передню частину ресивера. В її центрі є віконце для дисплея з чотирьох знаків. Під самою кришкою, кнопки управління ресивером і навігації по меню, кнопка перекладу апарату з робочого стану в режим очікування. З правого боку від дисплея CI слот для установки CAM модуля, картоприймач у цій моделі відсутня і його слот заглушений.
Навіть при побіжному огляді тильної сторони ресивера відразу помітно, що чогось не вистачає. Потім розумієш. Що відсутній важливий інтерфейс, в наш бурхливий інтернет час - це LAN порт RG-45. Але не будемо впадати у відчай, адже виробником заявлена підтримка USB Wi-Fi адаптерів на чіпсеті Ralink RT-5370.
В іншому ресивер укомплектований усіма необхідними інтерфейсами. До того ж на GI S-2038 CI встановлений ВЧ-модулятор для аналогового підключення ТВ коаксіальним кабелем.
Важко сказати, наскільки виправдана установка ВЧ-модулятора, але ось відсутність LAN-порту і наявність одного USB роз'єму може доставити користувачеві незручності або привести до додаткових матеріальних витрат.
Подивимося, що у розглянутих ресиверів на Ali М3606 за «душею». Розкриваємо кришки корпусів.
Ось тепер ми починаємо розуміти, чому у SkyPrime HD і Orton HD X405p розмір не відповідає вазі корпусу. Попросту місце всередині корпусу пустує. Блоки живлення мініатюрних розмірів з вихідною напругою 12V DC. Материнські плати практично однакові і з однаковою якістю монтажу. Велика кількість деталей не розпаяно, зустрічаються крівозапаянние електронні компоненти. Впадає в очі крівонаклеенний радіатор охолодження на центральному мікрочіпі у SkyPrime.
Ситуація з GI S-2038 CI абсолютно протилежна. Все вільне місце всередині корпусу раціонально використовується.
Хороша якість монтажу, практично відсутні нераспаянние компоненти електронної схеми - все це дає підстави стверджувати про більш високу якість збірки GI S-2013 CI. Блок живлення має вихідну напругу: 22, 12 і 5 В постійно струму.
GI S-2038 CI, як і Orton HD X405p, використовує високочастотний тюнер фірми Sharp і модулі оперативної пам'яті від Hynix. Модуль пам'яті має маркування H5PS1G63EFR - S 5C.
Це 1Gb (128МB) DDR2-800 SDRAM, пам'ять для комерційного використання.
SkyPrime HD комплектується тюнером з маркуванням Eardatek. Китайське ТОВ Earda Electronics, створено в 1999 році, є професійним виробником цифрових / гібридних тюнерів використовуваних в STB, телевізорах, PMP (PortableMultimedia Player) і т.д.
За обсягами продажів тюнерів, компанія Earda виходить на перше місце в Європі, на Близькому Сході і в Латинській Америці.
Модуль пам'яті від компанії NANYA має маркування NT 5 TU 64 M 16 G 6 - AC .
Скориставшись керівництвом щодо маркування компонентів NANY, використовували при знайомстві з ресивером U2C S + Maxi HD, можна визначити, що встановлено 128MB DDR2-800SDRAM.
Все три ресивера в якості связуещего ланки Тюнер DVB-S2 - ІС ALI M3606 використовують демодулятор Ali M3501.
Сам процесор ALI M3606 працює на частоті 400Mhz і в якості пасивного відведення тепла використовує алюмінієвий радіатор.
Як ми бачимо виробники SkyPrime HD, Orton HD X405p і GI S-2038 CI кожен по-своєму реалізовує потенціал Ali М3606, використовують різні комбінації інтерфейсів, розпаювали електронні компоненти різних виробників, ніж та домагаються найменшої різниці в крихкому балансі ціна-якість.
Пора перевірити заявлені можливості, включаємо в роботу, попередньо виконавши підключення до ТБ і супутникової антени.
Насамперед тиснемо кнопку «Меню», оцінимо графічний інтерфейс і виконаємо необхідні настройки.
Нехитрий графічний інтерфейс приємно оформлений в темно-синіх тонах. Меню Orton HD X405p і SkyPrime HD має плитковий вид, а GI S-2038 CI рядковий, з великим логотипом GI на підкладці.
Так, як Orton HD X405p і SkyPrime HD мають незначні відмінності в «залізі» і софт, у них навіть меню відрізняється один від одного лише розташуванням і зовнішнім виглядом іконок.
Розглянемо тільки SkyPrime HD, так як Orton HD X405p досить популярна бюджетна модель ресивера з великими обсягами продажів. Вона відмінно себе зарекомендувала в роботі. На просторах мережі Інтернет можна без зусиль знайти докладні описи настройки цього ресивера.
Приємно порадував SkyPrime HD, ресивер з коробки, мова меню російську. Тому просто перевіримо інші настройки, вибираємо в головному меню «Налаштування - Система».
На Orton HD X405p заходимо по шляху: Preference - Language і вибираємо рідний для васязик меню, звукових доріжок, EPG, субтитрів і телетексту.
Можна приступати до пошуку каналів. На GI заходимо в розділ головного меню «Інсталяція» - «Налаштування антени». У SkyPrime HD йдемо по шляху «Установка - Настройкаантенни». На цьому етапі система запросить пароль блокування, вводимо чотири нулі (0000).
Далі вибираємо потрібний нам супутник, транспондер, тип протоколу і номер порту DiSEqC.Особое увагу зверніть на «Тип LNB» - 10750 при скануванні популярних пакетів НТВ + і Триколор ТВ. Сам пошук каналів можна зробити несколькомі способами: сканувати весь супутник, кілька транспондерів, або тільки канали з однієї частоти, використовуючи чи ні мережевий пошук.
Вибираємо відповідний нам спосіб і тиснемо ОК. Хочеться відзначити хорошу чутливість тюнерів, швидке захоплення частоти і сканування каналів.
Для налаштування моторезірованних антен потрібно внести дані довготи і широти місця установки антени.
У GI - «Інсталяція- Супутниковий Гід», у SkyPrime - «Установки - Налаштування USALS». Потім в меню «Налаштування Антени» задіяти пункти «Мотор» і «Позиционер» у SkyPrime і GI відповідно.
Щоб перевірити роботу всіх інтернет-сервісів настроєм для ресиверів підключення до мережі Інтернет.
SkyPrime HD дозволяє організувати підключення двома способами - дротове підключення через LAN порт або бездротове за допомогою USB Wi-Fi адаптера. Переваги одного підключень думаємо вам відомі.
Підключення кабелем не викликає зазвичай ніяких труднощів. Мережевий протокол DHCP, що дозволяє пристрою автоматично встановлювати отримувати IP-адресу та інші параметри, включений за замовчуванням. Тому при підключенні ресивера до роутера, перший, отримає всі налаштування і буде готовий до роботи в мережі. Проконтролювати результат підключення можна в розділі меню «Установки IP».
GI S-2038 CI не має мережевого інтерфейсу, тому єдиний варіант задіяти мережеві можливості ресивера - це використовувати підключення, через USB WiFi адаптер. Паралельно з GI S-2038 CI організуємо бездротовий зв'язок і на SkyPrime HD. В обох випадках будемо використовувати рекомендований ABcom Wireless USB Wi-Fi адаптер.
У GI S-2038 CI йдемо по шляху «Інтернет - Налаштування Мережі» і натискаємо червону кнопку на пульті ДУ «Пошук Бездротовий мережі». Коли пошук буде виконаний, на екрані з'явиться список знайдених точок доступу. Вибираємо потрібну точку і натискаємо ОК, якщо мережа закрита, вводимо пароль доступу і знову ОК.
Якщо все зроблено правильно в заголовку з'явиться повідомлення про підключення до мережі «Wi-Fi пристрій: Увімкнути ( Підключено )». Щоб надалі ресивер автоматично підключався до цієї мережі, включаємо цю функцію в розділі Wi-Fi Авто.
Підключення до бездротової мережі SkyPrime HD виробляється практично також. У головному меню вибираємо розділ «Розширення», потім «Налаштування бездротової мережі».
Червона кнопка «Оновити». Якщо в списку не виявите своєї мережі, спробуйте ще раз. Вибираємо точку доступу, натиснувши ОК. Вводимо пароль, переходимо на закладку «ОК» і зберігаємо введений пароль натисканням синьої кнопки, або кнопки ОК на пульті ДУ. При успішному підключенні з'явиться інформаційне повідомлення з отриманим IP адресою.
Виробником GI S-2038 CI заявлені такі інтернет-сервіси: Прогноз погоди, Читання RRS, YuoTube, Youporn, Картина ТВ, Google карти, Web TV.
SkyPrime HD володіє більш багатим вибором мережних додатків.
Докладно з роботою даних сервісів ми ознайомилися при описі U2CS + Maxi HD, тому повторюватися не має сенсу. Все, що заявлено - працює без будь-яких особливих зауважень.
Заради справедливості треба сказати, що YouTube на SkyPrime HD заробив тільки після оновлення ПЗ на останню версію.
До речі про оновлення програмного забезпечення. Є кілька способів встановити нову версію ПО:
- Оновити по мережі;
- Оновити через USB.
Перед оновленням рекомендуємо зберегти свої налаштування, список каналів і т.д., для цього в головному меню потрібно потрібно перейти в підміню «Система» -> «Зберегти на USB».
Обновленіепо мережі у GI S-2038 CI можна зробити, як в ручному, так і в автоматичному режимі. У «автоматі» ресивер звертається за адресою в мережі закладеному виробником, а при ручному оновленні можна самим вказати мережеву адресу, де знаходиться файл прошивки.
При оновленні через USB досить завантажити файл ПО, записати його на «флешку» і підключити до USB роз'єму ресивера. Потім зайти в головне меню і далі або, через розділ «USB» - Список файлів / ПО, або через розділ «Система» - «Оновити через USB» вибрати файл прошивки, записаний на «флешці».
Підтверджуємо свій вибір натисканням зеленої кнопкою на пульті дистанційного керування або кнопкою «ОК», чекаємо закінчення прошивки, перезавантаження ресивера. Виробляємо скидання в заводські настройки. Якщо попередньо були збережені дані на USB носії, то можна завантажити їх. Процес завантаження такої ж, як і оновлення ПЗ.
Оновлення у SkyPrime HD відбувається з USB носія. Заходимо в головне меню, далі вибираємо розділ «Розширення» - «USB». Попередньо можна зберегти повністю всю прошивку (дамп), або окремо дані, список каналів і ключі, натиснувши жовту кнопку на пульті ДУ.
Вибираємо на USB носії заздалегідь записаний файл з програмним забезпеченням, натисканням кнопки «ОК» переконливо відповідаємо «ТАК» на питання щодо оновлення програмного забезпечення / Бази даних, очікуємо закінчення процесу оновлення і перезавантаження ресивера.
Після перезавантаження ресивера, робимо скидання в заводські настройки. Потім, якщо ви, звичайно, не забули зберегти настройки та список каналів (настройки користувача) на флешку, відновлюємо їх.
Не забуваємо, що в процесі оновлення ПЗ не виключаємо живлення ресивера, чи не поспішаємо відключати USB пристрій і взагалі не проводимо ніяких действій.Терпеліво очікуємо повідомлення про успішне закінчення процесу прошивки. І зовсім не зайвим буде живити ресивер на час прошивки від джерела безперебійного живлення - це вас врятує від випадкового знеструмлення і подальшої головного болю по відновленню ресивера.
Після виконання основних налаштувань, пора поглянути на якість виведеної картинки пріпросмотре каналів в SD і HD якості. Не варто очікувати карколомного якості зображення, адже це все ж бюджетний ряд ресиверів, і швидше за все пильний погляд експертів і прискіпливих користувачів знайдуть вади, але якість зображення в обох стандартах перегляду на дуже хорошому рівні. Нерозумно буде щось обговорювати і порівнювати, адже, скільки буде користувачів, стільки буде думок (всі скріншоти для цієї статті робилися аматорською камерою з екрану плазмової панелі і не придатні для оцінки якості зображення).
Інформаційні панелі у всіх ресіверів відображають приблизно одну і ту ж інформацію.
Так інфопанелі виглядає у GI S-2038 CI:
А так у SkyPrime HD:
Все ж відзначимо, у SkyPrime HD інфопанелі більш інформативна.
Ресивери мають вбудований редактор каналів з хорошим набором функцій. Є можливість відредагувати ТВ і радіопрограми, впорядкувати канали, а також створювати і редагувати кращі списки.
За допомогою кнопки «SAT» на пульті ДУ вибираємо список каналів з одного супутника або загальний список, потім на SkyPrime HD кнопками < > вибираємо тип редагування каналів: Переміщення, Видалити, Блокувати або Перейменувати. Переміщаючись по списку вгору або вниз, натисканням кнопки «ОК» здійснюємо вибір каналів, потім виходимо з редактора каналів, натиснувши Exit. При питанні про згоду з виконаним редагуванням, підтверджуємо свої дії.
У редакторі GI S-2038 CI спочатку вибираємо канали, які потребують редагування, а потім кнопкою> пульта ДУ переходимо в праву частину екрану і вибираємо тип редагування. Підтверджуємо свій вибір.
З покладеним підтримкою AVI, MKV, VOB, MP4, MOV, FLV, JPEG і прослуховуванням аудіозаписів MP3 формату ресивери на Ali 3606 справляються. Не можна звичайно назвати їх всеїдними, трапляються файли, які ресивери не тягнуть. Але тут не завжди вина самого пристрою. Зустрічаються файли, стислі з застосуванням «екзотичних» кодеків, бітрейтів і т.п. Та й не потрібно забувати, що перед нами бюджетні моделі супутникових HDTV ресиверів, а не медіа комбайни.