Огляд супутникового ресивера Optibox Gekko HD
Вдалою вийшла нова лінійка продуктів корейської компанії FORTIS Inc. Ресивери таких торгових марок як Openbox, Optibox, Skyway заслужили чимало схвальних відгуків серед покупців. З одним з таких супутникових ресиверів ми пропонуємо познайомитися ближче в нашому огляді.
Продукти корейської компанії FORTIS Inc. отримали широку популярність на пострадянському просторі. В першу чергу це пов'язано з добре зарекомендували себе ресиверами торгових марок Openbox, Skyway, Galaxy Innovations.
Команда розробників FORTIS Inc. відрізняється своїм передовим підходом до створення програмного забезпечення на базі відкритої операційної системи Linux. Тож не дивно, що ПЗ на ресіверах Fortis продумано до дрібниць, є зручним і інтуїтивно зрозумілим у використанні.
Крім згаданих вище торгових марок з конвеєра Fortis виходять і інші бренди. Один з них - Optibox, в основному орієнтований на європейського споживача. Хоча такі моделі супутникових приймачів, як Optibox Koala HD, Optibox Anaconda HD отримали широку популярність і у нас.
У цьому огляді ми докладно розглянемо новинку цього року - ресивер Optibox Gekko HD . Дана модель є аналогом Openbox S4, Skyway Light, Gi S8580, незначні відмінності полягають в комплектаціі.Обращаем Вашу увагу, програмне забезпечення для всіх цих ресіверів виробляє Fortis, і відрізняється воно у всіх марок, як правило, лише деякими дуже незначними особливостями і візуальним оформленням .
Комплектація
Комплектація Optibox Gekko HD порадує «багатим» комплектом поставки. Чому все так багато? Спробуємо розібратися по порядку.
Якщо пульт дистанційного керування з батарейками це «само собою зрозуміло», то наявність в комплекті HDMI кабелю вже є «приємною несподіванкою». Але особливу увагу викличуть такі елементи комплекту поставки:
- Винесений блок живлення у вигляді стандартного адаптера на 12 В;
- Подовжувач IR приймача пульта дистанційного керування;
- ТВ-тримач VESA Mount;
- Оригінальний USB-хаб.
Зовнішній блок живлення дозволив зменшити габаритні розміри приймача, до «дитячих» 220x35x145 мм. Додатковими перевагами зовнішнього БП є можливість його швидкої заміни, у разі виходу з ладу, а також значне зниження нагріву апарату. Хоча і в цьому питанні виробник досить перестрахувався, поставивши на потужний мультимедіа процесор STi7110 радіатор охолодження.
Мініатюрність, наявність ТВ-тримача та подовжувача IR приймача пульта стало свого роду революційним симбіоз-рішенням, яке дозволяє встановити приймач в непомітних і малодоступних місцях (в межах 2 м - обмеження по довжині). Таким чином, можна вибрати будь-яке розміщення цифрового ресивера: на задній панелі телевізора, на стіні за допомогою утримувача VESA Mount, тим самим акуратно сховавши приймач з очей геть. Можливість перемикання каналів, при вищеописаних варіантах розміщення ресивера Optibox Gekko HD, надає IR подовжувач приймача ПДУ.
Проте тут існує невелика незручність, яке полягає у відсутності сигналів світлодіода станів на IR подовжувачі, дублюючого сигнал індикатора режимів на передній панелі ресивера. На щастя, виробник обіцяє усунути цей невеликий недолік в найближчих прошивках.
Виправданим рішенням виглядає і наявність в комплекті оригінального USB-хаба на два порти. Використання хаба дозволить розширити кількість USB портів, а також подолати труднощі, пов'язані з незручним доступом до USB-порту на задній панелі ресивера.
USB-хаб також дозволить підключити одночасно USB миша, USB клавіатуру і USB Wi-Fi адаптер в будь-яких поєднаннях. Підводячи підсумок, можна сказати, що наявність в комплекті Optibox Gekko HD оригінального USB-хаба піднімає функціональність використання USB до рівня ресиверів старшої лінійки (Optibox Anaconda HD, Optibox Raptor HD).
Зовнішній вигляд
Передня панель ресивера виконана в дусі мінімалізму, що вже стало традиційним для бюджетних ресиверів. На ній відсутній інформаційний дисплей, є лише кнопки живлення і навігації, а також присутні датчик прийому сигналів від ПДУ і індикатор режиму Standby / Remote.
Всі основні роз'єми розташувалися на задній панелі ресивера:
- Роз'єм для підключення подовжувача IR приймача пульта, про який ми згадували вище;
- Картрідер і слот під CI модулі для зчитування смарт-карт операторів платного телебачення, які дозволяють ресивера приймати канали платного телебачення всіх провідних провайдерів;
- Вхід LNB IN для підключення антени;
- Вихід LNB OUT для підключення іншого ресивера;
- Послідовний порт RS-232C для оновлення ПЗ і сервісних функцій;
- Порт Ethernet для підключення до локальної мережі (в ресівері є два види установок мережі: ручний і автоматичний);
- Порт USB, про подробиці підключення до якого ми ознайомилися раніше;
- Вихід HDMI для підключення до телевізора за допомогою HDMI кабелю (йде в комплекті);
- Вихід A / V для підключення до телевізора за допомогою RCA кабелю (в комплект не входить), з можливістю підключення другого телевізора (при цьому картинка на обох ТВ буде в форматі SD з дозволом не більше 576p);
- Вихід S / PDIF для підключення апаратури відтворення цифрового аудіо формату;
- Вихід A / С для підключення блоку живлення (йде в комплекті).
Пульт дистанційного керування
У двох словах скажемо про пульті дистанційного керування. Невеликі розміри пульта і, відповідно, кнопок на ньому можуть бути виправдані хіба що гармонійним поєднанням з компактними розмірами самого ресивера. Для успішного використання пульта знадобитися час на звикання.
Відкрита платформа Linux, на якій реалізовано програмне забезпечення ресивера, дозволяє підключити різноманітні плагіни і додатки.
До Optibox Gekko HD можна підключати зовнішні накопичувачі через USB-порт і по мережі. Вони можуть бути використані для оновлення програмного забезпечення, для запису і відтворення медіа контенту. Запис виконується виключно з прямого ефіру без можливості відкладеного декодування і здійснюється за допомогою таймера за часом або таймера по передачам ТВ-гіда, а також в ручному режимі.
Через USB-порт монтується і веб-браузер, підтримка якого заявлена виробниками даного приймача. Також «в послужному списку» є функція відкладеного перегляду (TimeShift), яка може працювати в ручному або автоматичному режимі з обмеженням за часом в 120 хв. Запис файлів з буфера функції TimeShift відсутня, що є одним з нечисленних недоліків цього супутникового ресивера. Втім, існують плагіни, які вирішують цю задачу.
Що стали вже стандартними для будь-якого тюнера цифрового телебачення такі можливості, як телетекст, субтитри, електронний гід програм (EPG), «сліпий пошук», батьківський контроль і можливість створювати «кращі» списки каналів. Причому, канали в списку піддаються різноманітному сортування:
- За алфавітом,
- По частотах,
- По супутниках,
- По кодувань,
- По провайдерам.
Функція батьківського контролю доступна в трьох варіаціях:
- За віком (за підтримки каналу),
- По розділах меню,
- По конкретним каналам.
Такі режими як «картинка в картинці» і «мозаїка» дозволять здійснювати перегляд каналів, трансляція яких ведеться одночасно.
Любителів всіляких інтернет хостингів відеоконтенту безсумнівно порадує наявність розділу додатків під назвою FREE TV +. В даному розділі зібрано ряд доступних відеоресурсів на чолі з YouTube, контент яких можна не тільки відтворювати, але і записати у внутрішню пам'ять ресивера для їх подальшого перегляду.
У фіналі нашої розповіді звернемо увагу на вбудований медіаплеєр Optibox Gekko HD. Про всеїдності його говорити зарано. У той час як більшість DivX / Xvid в AVI він відтворює без особливих проблем, то при перегляді відео в форматі MKV зустрічаються такі неприємності, як рассинхронизация аудіо і відео. Так що, сміємо сподіватися, що в найближчих прошивках недолік буде усунений, як і зауваження по роботі з IR подовжувачем. Втім переглядати відео з роздільною здатністю до 1080р, слухати музику в форматі MP3 і переглядати фотографії «бортовий» медіаплеєр дозволяє.
У цілому ж цифровий супутниковий ресивер Optibox Gekko HD показав себе в тестуванні «тертим калачем» зі стандартними функціями своїх старших родичів і індивідуальними якостями корисного універсала.