Офіційний оператор телебачення або Кодування супутникового сигналу почнеться з 2020 року

6 листопада 2019

« Офіційний оператор телебачення » саме до нього пропонує звернутися з екрану телевізора заставка в супутниковому ефірі провідних загальноукраїнських телеканалів. Саме обладнання від Офіційного оператора телебачення дозволить переглядати з початку 2020 року супутникові кодовані загальнонаціональні телеканали.

Кодування супутникових українських каналів

Історія з кодуванням провідних українських телеканалів на супутнику тягнеться вже протягом багатьох років. Експерти пояснюють незворотність кодування вимогою ринку - такий процес дозволить випускати більш якісний контент. Таким шляхом рухається весь цивілізований світ.

Незважаючи на постійні розмови про кодування, в це, як доконаний факт, вірилося насилу. Але, схоже, процес не зміг пройти повз Україну і з 20 січня 2020 року кодування бути .

Ще в кінці літа провідні українські телеканали запустили промо-ролики з інформацією про швидке кодування каналів.

У вересні закодували сигнал з транспортним потоком Multistream T2-MI з супутника Astra 4A. Цей сигнал був призначений для доставки зі супутника на ефірні ретранслятори. Це в першу чергу торкнулося тих, хто на супутниковому ресівері брав канали Зеонбуд, оператора цифрової телемережі з використанням стандарту DVB-T2.

З 5 листопада на супутникових версіях загальноукраїнських телеканалів почалося короткочасне включення кодування (blackout). Заставка закликає звернутися за допомогою до Офіційного телевізійному оператору.

При супутниковому прийомі офіційними телевізійними операторами виступають Viasat і Xtra TV . Саме на їх обладнанні і буде можливий прийом і декодування супутникових загальнонаціональних каналів. Для перегляду потрібно буде вибрати стартові пакети з абонплатою. Як запевняють оператори вона буде мінімальною.

На сьогоднішній день є наступне обладнання від офіційних операторів:

      
  • Strong SRT 7600 , супутниковий ресивер, який можна використовувати як під платформи Viasat, так і Xtra TV;
  •   
  •      Xtra TV Box (модель SRT 7601), супутниковий ресивер під оператора XTRA TV;
  •   
  •     

    Xtra TV CAM , модуль CI + для декодування прийнятого сигналу, підійде для супутникових ресиверів з відповідним інтерфейсом або сучасних телевізорів з вбудованим тюнером DVB-S / S2.

      

Купуючи провайдерських обладнання потрібно вибрати відразу і пакет. Так під загальноукраїнські телеканали в обох операторів є пакети Національний. За наповненню вони схожі, трохи відрізняються в ціні.

У Viasat вартість його 49 грн. / Міс , в Xtra TV тариф на пакет Національний нижче - становить 39 грн. / Міс .

Оператори всіляко зацікавлюють клієнтів вибрати більш дорогі і більш ємкі по наповненню пакети, різної тематичної спрямованості - фільмові, дитячі, спортивні тощо Існують акції за перше підключення, при оплаті за рік. Подробиці уточнюйте у наших менеджерів.

Якщо у вас вже встановлена супутникова антена для прийому українських телеканалів, то знадобиться тільки поміняти супутниковий ресивер. Або використовувати офіційний ресивер в зв'язці з наявними приймачем.

Ще один варіант не міняти ресивер, це установка в ресивер CAM модуля. Для цього приймач повинен підтримувати такі модуля. Варіант з CAM модулем також підійде і власникам сучасних телевізорів з вбудованим супутниковим тюнером.

Цифрове ефірне телебачення.

Супутникове телебачення з переходом на кодування передбачає щомісячну абонплату. Що ж робити тієї частини населення, яка не має можливості або, банально, не бажає оплачувати абонплату за телебачення.

Для них рішення - вибрати безкоштовне цифрове ефірне телебачення .

Оператор національної мережі Т2 телебачення Зеонбуд заявляє, що їх мережа покриває 95% жителів України. Пропонує 32 загальнонаціональних і регіональних телеканалу абсолютно безкоштовно.

На практиці все не так райдужно. Навіть в невеликих містах, не скрізь з легкістю можна прийняти Т2 телебачення. А що вже говорити про поінформованої участі або місцевості зі складним ландшафтом, наприклад, гірської.

Але, якщо є покриття « цифри », то для безпроблемного прийому загальнонаціональних Т2 каналів досить правильно підібрати антену і ТБ тюнер. Якщо з другим проблем не виникне, то ось з антеною доведеться добряче попрацювати.

На що звернути увагу і як вибрати антену ми розповідали в статті Вибір антени для цифрового ефірного телебачення Т2 . Ще один матеріал Чому не приймає Т2 телебачення допоможе уникнути типових помилок при налаштуванні ефірного сигналу.

Безумовно, варіант з ефірним телебаченням хороший тим, що не знадобиться абонплата, як мінімум на початковому етапі. Такий варіант бачиться найдешевшим.

Але він не дає такої свободи вибору як варіант із супутниковим прийомом або Інтернет телебаченням, про що мова піде далі.

Телебачення через інтернет

В Україні добре розвинений Інтернет. Регіональні та загальноукраїнські інтернет-провайдери пропонують клієнтам високошвидкісний інтернет з оптики за невисоку ціну не тільки в Києві, а по всій країні. Вартість підключення до інтернету одна з найнижчих в Європі, а якість самого Інтернету високе.

У таких умовах набуває розвитку і Інтернет телебачення . Онлайн перегляд улюблених телеканалів з абонплатою або безкоштовно набирає популярність.

Дивитися телебачення через інтернет безкоштовно можна за допомогою Android приставок , Смарт телевізорів або просто на домашньому ПК, смартфоні або планшеті.

Введення кодування на початку наступного року обмежить безкоштовний перегляд через інтернет провідних українських телеканалів. Він опиниться поза законом. Деякі сервіси ймовірно приберуть українські канали, деякі на свій страх і ризик продовжать.

Абсолютно легально переглядати інтернет телебачення в Україні можна через OTT сервіси. Їх досить багато, найпопулярніші з них:

        
  • MEGOGO,
  •     
  • Oll.TV,
  •     
  • Divan.TV,
  •     
  • Sweet.TV,
  •     
  • Ланет ТВ,
  •     
  • Омега ТВ.

Так, як і в ситуації з супутниковим телебаченням, доступ до OTT сервісів передбачає щомісячну абонплату. Але, крім перегляду телебачення через інтернет, користувач отримає і додаткові можливості:

      
  • Доступ до архіву телепрограм;
  •   
  • Можливість поставити на паузу перегляд;
  •   
  • Величезну відеотеку з фільмів, музики, пізнавальних телепрограм;   
  •   
  • Спортивні трансляції провідних європейських чемпіонатів.   

Чимало? І за, щодо, невеликі гроші. І для підключення не знадобиться встановлювати антену. Досить тільки підключити, наприклад, Android приставку до мережі Інтернет по кабелю або Wi-Fi.

Багато провайдерів разом з інтернет підключенням пропонують своє IPTV (IP телебачення). За характеристиками воно схоже з OTT-сервісами, тільки обмежується покриттям провайдера. Тобто переглядати можна тільки в мережі певного провайдера.

XTRA TV та інтернет телебачення

Окремо звернемо увагу на пропозицію від супутникового провайдера XTRA TV. При підключенні до супутникового телебачення XTRA TV, крім перегляду каналів на ресівері або через модуль, одночасно можна переглядати оплачений пакет на 2-х інших пристроях:

      
  • Смартфоні або планшеті,
  •   
  • Android приставці,
  •   
  • Персональному комп'ютері.

Цікавим бачиться варіант, коли в квартирі є 2 або 3 телевізора. До одного можна підключити супутникове ТБ, до двох інших Android приставки.

Кабельне телебачення

Наближається кодування навряд чи торкнеться власників кабельних ресиверів. Цей спосіб залишається найпростішим варіантом підключення, але і недоліки його також очевидні.

Висновок

Якщо ви не бажаєте розставатися з телебаченням, то потрібно поквапитися. Багато зіткнулися зі стрибком цін і відсутністю тюнерів під час відключення аналогового ефірного мовлення. Висока ймовірність, що така ситуація може повторитися з кодуванням супутникових каналів.