Комплексне очищення води: що потрібно врахувати
Побутові фільтри для води щороку стають потужнішими та складнішими, адже потрібно врахувати довгий список різноманітних забруднень, котрі можуть потрапити у рідину з водопровідних труб. Центральні очисні станції не справляються із завданням. До того ж через стан водопровідної системи рідина може забруднюватися ще сильніше.
Яка небезпека прихована в неочищеній воді
Найкращим рішенням визнано комплексне очищення води, адже в ній приховуються не лише видимі загрози. Можуть зустрічатись мікроби, бактерії та солі важких металів, які провокують виникнення хвороб та знесилюють організм. Першим кроком стане фільтр механічної очистки води. Необхідно видаляти багато різних забруднень:
- Мул та пісок. Здатні осідати в трубах та всередині техніки, зменшуючи пропускну здатність та термін служби
- Залізо. Негативно впливає на роботу нагрівальних елементів та залишає іржавий наліт на сантехніці.
- Хлор та супутні сполуки. Справляють шкідливий вплив на здоров’я та можуть викликати алергічні реакції, подразнення, болі.
- РІзні види металів, зокрема цинк та алюміній. Потрапляють у рідину в системі водопостачання та формують небезпечні токсини.
- Солі важких металів. Утворюють вапняний наліт, який забруднює сантехніку, впливає на здоров’я людей та стан побутової техніки.
- Фосфати. Можуть спричиняти важкі отруєння та навіть сприяти розвитку раку.
Жодна централізована очисна станція не має методів для видалення фосфатів, тому з ними доведеться боротись самостійно. Та й інші види домішок рідко видаляються в повному обсязі. Щоб зменшити витрати на ремонти та обслуговування, зберегти здоров’я та захиститись від негативного впливу, знадобиться система комплексної очистки.
Як працює комплексна очистка води
Для квартир використовують стандартну схему, яка включає декілька основних етапів. У більшості моделей встановлений змінний картридж для очистки води, тому системі знадобиться регулярне обслуговування. Виділяють такі стадії:
- Фільтри механічної очистки. Вони врізаються в магістраль та механічним чином видаляють видимі домішки. Для цього використовують поліпропіленові картриджі, які затримують навіть найдрібніші часточки. Це захист від механічного зносу техніки та труб.
- Видалення хімічних сполук та металів. Найчастіше зустрічається хлор, за допомогою якого очищаються централізовані станції. Для цього у фільтри грубої очистки додатково встановлюють вугільні картриджі, які легко видаляють неприємні запахи та зазначені домішки.
- Магістральні фільтри для гарячої води. Вони виконують ті ж функції, проте зроблені зі спеціальних матеріалів, стійких до високих температур. Якщо воду нагрівають бойлером або колонкою, достатньо основного приладу на вході в квартиру.
- Пом’якшення води. Видаляють солі важких металів, які створюють неприємний вапняний наліт. Через них виходить з ладу техніка і скорочується термін експлуатації водонагрівальних приладів.
Використовують або один фільтр для видалення більшості домішок, або систему з різними призначеннями.