GEOTEX GTX-R20i: огляд Смарт ТБ приставки на Amlogic S922X

13 червень 2020

Перетворіть свій старий телевізор в новітній Smart TV і насолоджуйтеся новими можливостями, які може запропонувати Smart TV Box на Андроїд.

Cмарт приставка для телевізора Geotex GTX-R20i - непомітний, невеликий, але інноваційний пристрій, який можна легко підключити до телевізора за допомогою кабелю HDMI. Він дозволяє встановлювати сумісні програми з магазину Google Play, щоб ви могли дивитися свої улюблені фільми, серіали, грати в ігри або слухати музику зі своєю сім'єю. Крім того, він підтримує роздільну здатність 4K, що забезпечить абсолютно нові візуальні ефекти, поліпшить якість зображення, змусить вас почувати себе як в кінотеатрі. Медіабокс може бути підключений через Wi-Fi, дозволяє переглядати веб-сайти, використовувати соціальні мережі, месенджери, і навіть відеодзвінки.

Купити GTX-R20i можна за посиланням www.agsat.com.ua/smart-tv-box-prystavky/geotex_gtx_r20i/.

Пульт керування, що йде в комплекті - це аеромишь з функціями голосового пошуку. Однак, меж досконалості немає, якщо є потреба в більш чутливому пульті з гіроскопом та клавіатурою, щоб стрілки не тикати в літери при наборі, то можна розглянути інші моделі гіропультів.

Технічні параметри GTX-R20i

  • Операційна система: Android TV 9.0
  • Процесор: Amlogic S922X 4-Core Cortex-A73 до 1,8 ГГц + 2-Core Cortex-A53 до 1,7 ГГц
  • Графічний процесор: Mali-G52 MP6
  • Оперативна пам'ять: 4 Гб
  • Вбудована пам'ять: 128 Гб
  • Підтримка зовнішнього HDD: до 4ТБ
  • WI-FI: 2,4 / 5 ГГц, 802.11 b / g / n
  • LAN: гігабітний порт
  • SPDIF: Так
  • Bluetooth: 5.0
  • Розширення пам'яті: MicroSD до 64 Гб
  • Підтримка кодеків: HEVC (H.265), VP9 10bit
  • Максимальна роздільна здатність відео: 2К / 4К @ 60fps

GTX-R20i і все, що в комплекті, поставляється в компактній коробці, яка зручно відкривається і закривається завдяки магнітним «замкам». Коробка добре захищає свій вміст за рахунок щільного картону, і якщо, ви купуєте такий медіабокс в подарунок, то йому не знадобиться навіть подарункова упаковка. Інформативний дизайн показує всі характеристики і переваги GTX-R20i.

Комплектація

  • сам ТВ бокс GTX-R20i,
  • пульт-аеромишь з голосовим управлінням і підсвічуванням + радіопередавач для його підключення,
  • HDMI кабель,
  • блок живлення 5В 3А,
  • 2 батарейки AAA до пульта,
  • невелика інструкція.

Керування

Пульт керування з комплекту тут досить сучасний і за це GTX слід похвалити. І його буде навіть більш ніж достатньо для управління, враховуючи, що для Android TV досить і звичайного кнопкового на радіоканалі.

Однак цей пульт - це вже аеромишь з гіроскопом, який навіть реагує на кут нахилу в просторі. Тут є вбудований мікрофон, тому буде доступний голосовий пошук і Google Assistant. Пошук відео на YouTube або введення більш довгих запитів більше не будуть дратувати при використанні екранної клавіатури.

Сам же пульт має всі основине клавіші управління, плюс включення підсвічування клавіш самого пульта для темного часу доби.

Живлення в пульті стандартно - від 2 батарей AAA.

Але, взаємодія з системою здійснюється через радіодонгл, а не через Bluetooth. А, враховуючи, що в Андроїд медіабоксе всього лише 2 USB, при наявності зовнішніх підключень потрібно буде прийняти рішення, що підключати і чим пожертвувати. Або ж постійно перемикати пристрої.

Пульт є частиною комплекту, але немає необхідності в роботі саме з ним. Тому з метою розширення можливостей можна подумати про додаткову покупку аналогічних аеромишей, але працюють через Bluetooth канал і з наявністю клавіатури для ще швидкого введення необхідних даних.

Крім того, через Bluetooth відмінно підключаються різні геймпади, які можна використовувати як для простого управління, так і для власне ігор. Протестовані моделі і подібні можна купити тут.

Впевнені, що з більшістю моделей проблем не буде. До того ж підключення не обмежена одним пристроєм, тому відразу 3-4, а то і більше, будуть відмінно працювати, якщо це дозволяє гра або ж ви задумали баттл великою компанією.

Корпус smart tv box GTX-R20i виконаний з чорного глянсового пластика. Звичайно, педантичні естети можуть турбуватися про що залишаються відбитки на поверхні такого матеріалу, а в подальшому і більш помітними подряпинами. Але тут вже важливіше визначитися з пріоритетами і так чи важливо це на тлі доступних технічних характеристик і функціоналу пристрою. До того ж в теперішній час існує достатньо коштів, при правильному використанні яких, можна на деякий час усунути такі сліди.

Зверху, як водиться у подібних пристроїв, логотип.

Знизу, якщо перевернути, бачимо «картинку» з отворів теж стандартного плану, які забезпечують пасивну вентиляцію корпусу зсередини.

З боків без отворів для вентиляції. Тому такими можуть бути отвори роз'ємів, якщо вони не будуть зайняті підключеними кабелями. Знизу також 4 гумові ніжки, які дозволяють GTX-R20i стійко стояти на поверхні, не ковзати і не подряпати ту поверхню, на якій медіабокс буде знаходитися. На стіну або на будь-яку горизонтальну поверхню, наприклад, ззаду телевізора Андроїд медіабокс не вийде прикріпити. Для цієї мети варто скористатися якимись власниками. Правда, напевно, виправданість їх використання для розміщення в вертикальному положенні сумнівна, з точки зору тепловідведення.

Тут же знизу бачимо стрілку, яка показує передню панель. Так як у вимкненому стані не видно, де лицьова частина і власне дисплей.

Отже, дисплей засвітиться тільки після підключення живлення GTX-R20i. На ньому буде відображатися чотирьохрозрядний індикатор і значки статусу включений / виключений і наявності підключення до мережі (LAN / Wi-Fi).

Індикатори "на дисплеї" горять синім кольором. У режимі / сплячому режимі тільки індикатор відключення, який горить червоним кольором зліва.

На правій панелі від панелі з дисплеєм, є два роз'єми USB. Один роз'єм - це версія 2.0, другий, синього кольору, - версія USB 3.0. 2, звичайно, не дуже багато, якщо у вас великий арсенал провідних геймпадов, зовнішній диск, DVB-T2 адаптер, а ще й аеромишь. Однак, між цими двома роз'ємами той, що версії 3.0 буде забезпечувати більш високу швидкість передачі. І, якщо плануєте підключати швидкісний зовнішній диск, то саме до нього.

Але компенсувати наявність тільки 2 USB може наявність Bluetooth ще й однією з останніх 5-ї версії. Поруч з USB розміщений і слот для карт пам'яті типу MicroSD. Він дозволить не тільки бути каналом перенесення інформації ззовні в середу GTX-R20i, але і розширити внутрішню пам'ять, кому її не буде достатньо.

На «задній» панелі розташували роз'єм живлення 5В 3A, гігабітний мережевий порт LAN, цифровий HDMI, SPDIF і аналоговий вихід Long Mini Jack.

Останній буде актуальний, для тих, хто все ж поки буде підключати GTX-R20i до т.зв. «Старим» телевізорів - без HDMI роз'єму, в яких тільки «тюльпан».

Що всередині?

Для того, щоб заглянути всередину GTX-R20i необхідно відокремити гумові ніжки, під якими знаходяться фіксують корпус гвинти.

Розбирання медіабокса виявилася не складним завданням, кришка не була на засувках і знялася без проблем.

Усередині плата чиста, видно якість збірки. Проектувальники раціонально використовували місце на платі.

Алюмінієвий радіатор прикріплений пастою до місця розташування процесора на платі. Хоч він ніяк не прикручений, але тримається дуже щільно і сильно.

Зворотня збірка не зайняла багато часу. Головне - як слід, вставити роз'єм SPDIF на задній панелі і все інше стане на своє місце.

Операційна система. Завантаження

З медіабоксом GTX-R20i ви відкриєте новий вигляд свого телевізора. Вам не потрібно вкладати гроші в новий телевізор з андроїдом, тому що все можливо з цим компактним пристроєм. Він працює на системі Android 9.0, яка забезпечує відмінну, плавне взаємодія з користувачем і дуже хорошу апаратну оптимізацію. Медіабокс дозволяє значно розширити можливості телевізора, які перевершують навіть стандартні Smart TV. Крім того, це потужне обладнання пропонує доступ до магазину Google Play, тому ви зможете урізноманітнити його можливості з допомогою величезної кількості додатків. Така універсальність означає, що функції Smart TV боксу навіть перевершують можливості стандартних інтелектуальних телевізорів.

Однак, не варто впадати в ейфорію, тому що всім тут заправляє Android TV. Це означає, що інтерфейс і програми будуть оптимізовані для демонстрації на екрані телевізора. Що накладає значні обмеження, тому що може виявитися, що не всі звичні додатки, доступні на звичайному Android, вам вдасться встановити на цьому медіабоксе. В цілому, є свої плюси і мінуси.

Після підключення кабелю живлення до смартбоксу на лицьовій панелі включаться індикатори, і, якщо приставку ще жодного разу не включали, то перше завантаження буде не дуже швидка.

Швидше за все, вся система і додатки повинні инициализироваться. Потім процес пробудження і переходу в сплячий режим будуть проходити швидше.

І, завантажившись, з'явиться стандартного виду стартовий екран характерний для Android TV.

Все меню вже будуть на зрозумілій мові і, власне, крім пароля для Wi-Fi, якщо будете підключати до інтернету не кабелем, нічого вводити не потрібно.

Відразу ж автоматичний пошук оновлень може повідомити про те, що є оновлення, і запропонує його встановити.

Лаунчер тут Android TV, стандартний, характерний для Android версії 9. Власне це чорний екран з верхнім рядом меню. І нижче рядок додатків.

У наступних рядах, нижче під програмами, спочатку буде порожньо, але ви можете налаштувати висновок «пропозицій», «історій перегляду», «популярного» з потоків додатків таких як HD VideoBox, Youtube, Youtube Kids. Ну і з тих, які будуть підтримувати такі функції, і ви вже самі пізніше встановіть.

Під шестерінкою справа вгорі знаходиться стандартне меню налаштувань Android у вигляді меню-слайдера зліва. Всі настройки в більшій мірі ідентичні всім системам Android і будуть зрозумілі виходячи з попереднього вашого досвіду взаємодії з цією системою.

Ряд плашок з програмами, це, по суті, швидкий доступ (ярилкі), які ви можете додати на свій розсуд самостійно скориставшись останньої плашкою з плюсом.

Весь інтерфейс витриманий в чорному тоні, який розбавляють тільки кольорові іконки і плашки програм. Однак при виборі плашок фон буде підлаштовуватися в темній гамі під кольору плашки. Однак, при бажанні, можна змінити Launcher на тат, який вам сподобається, розшукавши його в Google Play.

Встановлені програми відображаються в окремому розділі у вигляді упорядкованого по сітці наборі ярликів.

Творці системи GTX-R20i вже подбали щоб відразу після включення ви могли дивитися відеоконтент на телевізорі. Тут програми для перегляду фільмів, каналів через IPTV, Youtube, HD Videobox, YouTV, MEGOGO, OLL.TV

В цілому для перегляду телевізора всіх цих програм вистачить з головою як мінімум на перших порах.

Однак, якщо ж ви захочете встановити гри, програми якими користувалися, можливо, на своєму старому старому медіабоксе, то ви це теж зможете. Але слід бути готовим, що частина з них може бути не адаптована для запуску в системі Android TV, хоча в цілому це той же Android і програми будуть працювати.

Для таких цілей тут є навіть Aptoid, де можна встановлювати додатки без аккаунта Google Play. Але Google все ж доведеться запустити ... тому що Багато інших програм навіть, якщо і встановляться, можуть не заробити.

Апаратні засоби та продуктивність

Основою того, що робить GTX-R20i одним з прогресивних медіабоксов на сьогоднішній день є останній 6-ядерний процесора Amlogic S922X. Він і забезпечує продуктивність. Цей ефективний чіпсет, виготовлений за технологією big.LITTLE, працює за рахунок взаємодії 4-х ядер Cortex-A73 з тактовою частотою до 1,8 ГГц і 2-х ядер Cortex-A53 з тактовою частотою до 1,7 ГГц.

У всьому цьому також бере участь відеокарта ARM Mali-G52 MP6. Вона то і забезпечує по VPU вбудовану підтримку сучасного кодека HEVC (H.256) і VP9 для відео 4K з частотою 60 кадрів в секунду. Такі процесори призначені для високопродуктивних Андроїд медіабоксов складають значну конкуренцію виробникам як Allwinner, Rockchip, Hisilicon, а так само Realtek. Цей процесор затьмарює навіть найкрутіший всіма улюблений Amlogic S912.

Крім того, ви можете зберегти сотні годин ваших улюблених шоу і фільмів у вбудованій пам'яті об'ємом 128 ГБ. GTX-R20i також дозволяє за рахунок використання microSD карти навіть розширити цей обсяг. Завдяки наявності оперативної пам'яті типу DDR4, обсяг якої становить 4 ГБ, пристрій підтримує працездатність додатків і системи з безпрецедентною швидкістю.

До Інтернету тут можете отримати доступ, використовуючи двох-діапазонний Wi-Fi з частотою як 2,4 ГГц, так і 5 ГГц. А при наявності кабелю, Андроїд медіабокс можна підключити до мережі через 1 гігабітний мережевий карту. Звичайно ж, якщо плануєте дивитися IPTV, то другий варіант підключення до мережі, буде більш прийнятним.

GTX-R20i також підтримує останню версію Bluetooth 5.

Для Android TV не так багато вдалося провести тестів з причини відсутності підтримки поширених додатків для замірів.

Показники CPU-A:

Дані AIDA64:

Дані Banchmark тесту:

CPU Throttling Test:

Експлуатація

Ігри

Андроїд тв бокс на процесорі Amlogic S922X, ще й з 4 Гб оперативної пам'яті і 128 Гб «дискового простору» просто відмінний пристрій для вимогливих до ресурсів ігор на Android.

Здавалося б PUBG, Mobile Legends, Fortnit і інші подібні популярні ігри з легкістю тут працювали б на максимальних параметрах графіки і продуктивності. Але як уже говорилося раніше тут Android TV, для якого програма повинна бути адаптоване. Тому тут в свої, можливо, улюблені ігри зіграти не вдасться. Навіть встановивши їх з Aptoid вони навряд чи запустяться.

Але, порившись, трохи в Google Play ви зможете знайти більше ігор, які будуть не гірші старих, але яскравіше і, можливо, більш захоплюючі.

Крім того, в Google Play відразу ж є попередження про те, що для гри знадобиться геймпад. Ми протестували деякі моделі з нашого асортименту. Наприклад, iPega PG-9156, PG-9118, PXN-9608, Mocute 050 працювали без проблем через Bluetooth. А ось кабельний геймпад PXN-2901 ніяк не позначені себе при підключенні.

Виникла єдина проблема - курки не сприймали іграми. Але в тих, де можна було в настройках гри перепризначити, на ті ж курки, вони працювали без проблем.

Таким чином точно, наприклад, працювали ShadowGun Legends, Reaper, SkyForce, Bombsquad, Asphalt 8, Asphalt 9, RealRace, Dead Trigger 2.

Також в зовсім простих іграх буде не зайвою і йде в комплекті аеромишь.

Мультимедіа і відеоможливості

У чіпсеті керуючим GTX-R20i підтримуються технології Advanced Video Engine Gen10 для декодування відео з підтримкою кодеків H.265 і VP9, ​​сумісні з HDR, Dolby Vision, Advanced HDR10, HDR10 +, HLG, PRIME HDR. Він дозволяє відтворювати формат відео до 7680x7320. Підключившись до телевізора за допомогою кабелю HDMI, ми маємо повну підтримку дозволу 4K з підтримкою HDR і HDCP за рахунок роз'єму HDMI 2.0. Однак, не забувайте, що використовується кабель також повинен мати відповідні параметри для можливості передачі відеосигналу з роздільною здатністю до 4K.

В першу чергу згадаємо про можливість демонстрації екрану вашого пристрою. Можна без проводів підключити будь-який пристрій, що підтримує Miracast, будь то мобільний телефон або планшет, і транслювати його в Андроїд медіабокс для відображення вмісту на екрані телевізора. Така можливість буде як не можна до речі, щоб швидко продемонструвати на екрані свої останні фото або відео для знайомих або рідних або просто згадати як це було. Однак за замовчуванням, тут в Android TV в чистому вигляді така функція отсутствую або просто недоступна. Але не варто засмучуватися, тому що з такими завданнями відмінно впорається AirScreen, яка вже встановлена ​​в додатках. Send Files to TV теж відмінний варіант швидкого відправлення файлів на GTX-R20i і стріму екрану вашого гаджета.

Youtube з попередньо встановлених додатків дуже порадує, тому що нарешті в списку дозволів присутній 4K дозвіл. І, якщо ж ви власник 4K телевізора, то це буде досить актуальне питання. Тут GTX-R20i здатний відтворювати відео в якості до 4К і 60 кадрів. Для запобігання будь-яких можливих подтормаживаний все-таки краще протягнути якийсь кабель до медіабоксу.

Також серед встановлених програм Youtube Kids.

Для тих, хто звик користуватися KODI, звичайно, його в встановлених програмах немає, але він без будь-яких проблем встановлюється з Google Play. Всі звичні функції там доступні. І в звичному режим ви і далі зможете насолоджуватися прекрасним інтерфейсом і можливостями цієї оболонки переглядаючи фільми, фото, прослуховуючи музику, а також, за допомогою різних аддонів (add-on), отримуючи доступ до IPTV, OTT, VoD та інших сервісів.

Ну а, якщо хтось сумує за T2 контентом, то звичайне «наземне телебачення», по-старому, через антену можна дивитися, купивши додатково:

  • мобільний USB-T2 стик,
  • антену для прийому ефірного телебачення,
  • встановивши додаток PadTV HD.

Таким чином можна дивитися до 56 каналів ефірного телебачення в цифровій якості, в залежності від місця розташування і віддаленості від ТБ ретранслятора.

Однак, пам'ятаючи, що всім керує Android TV, ми не зможемо знайти додаток PadTV (PadTVHD) в Google Play. Пошукавши в Aptoid, можна встановити звідти. І воно буде працювати.

Канали скануються і відтворюються. Також необхідно пам'ятати, що деяким антен необхідна подача живлення для кращого прийому сигналу. Відповідно, буде просканувати максимальну кількість доступних каналів в вашому регіоні.

ТВ-канали в кращій якості, ніж Т2, тут, як і на багатьох медіабоксах сьогодні можна переглядати, скориставшись технологією IPTV, тим більше що в наявності, крім Wi-Fi, є ще і гігабітний Ethernet. Для цього вже за замовчуванням встановлено однойменний додаток. Всього лише необхідно завантажити свій плейлист від провайдера або вказавши на нього посилання по мережі.

У різних країнах доступні різні сервіси Інтернет-ТВ (OTT) і Відео по Запиту (VoD). Щоб користуватися будь-яким з них на GTX-R20i, досить лише встановити відповідну програму з Google Play. Хоча вже тут є попередньо встановлені Megogo, OLL.TV, OmegaTV, YouTV.

Для перегляду фільмів вже є встановлений звичайної безкоштовної версії. Однак, якщо ви звикли дивитися фільми без реклами, то можна придбати версію HD Videobox Plus. Т.б. що вона, можна сказати, не варто нічого.

Тут в медіабоксе звичайно ж камери вбудованої немає. Але, питання можна вирішити, підключивши веб-камеру через USB. Наявна у нас в наявності старенька Logitech C270 заробила без проблем. Якість відео, звичайно ж, буде залежати, в першу чергу, від технічних параметрів камери. Слід пам'ятати що в камері повинен бути вбудований мікрофон, щоб не користуватися додатковими пристроями.

Для відео зв'язку Skype не вдалося запустити, хоч він і встановлювався і запускався. Причина не ясна: чи то через Android TV, то чи з технічних причин.

Однак додаток Zoom працює відмінно, встановившись з Aptoid.

Таже можна скористатися TrueConf.

Не забуваємо ще про одну активності, в якій з успіхом зможе допомогти GTX-R20i, якщо ви не любите лежати на дивані. Це спортивні програми для домашніх тренувань, особливо актуальні зараз. Є у вас вдома спеціальні снаряди для занять спортом або зовсім нічого немає, вдома перед великим екраном можна влаштувати повноцінні заняття йогою або звичайні щоденні тренування.

На мобільних пристроях давно популярні стали такі додатки, які дозволяють качати прес, робити віджимання і т. Д. Задіюючи гіроскоп пристрої або сенсор екрану, щоб підраховувати зроблені вправи. Але перед екраном телевізора можна влаштувати заняття як з тренером в залі. У цьому можуть, наприклад, допомогти такі додатки як DailyYoga, Adidas training by Runtastic, Home Workout і ін.

Висновки

GTX-R20i вийшов досить стабільно працюючим смарт тв боксом враховуючи, що сама модель як процесора так і самого медіабокса нова. У той же час досить потужний процесор - головна перевага даного пристрою. А разом з флагманським кількістю як оперативної, так і вбудованої пам'яті, LAN-порт, дводіапазонним Wi-Fi роблять GTX-R20i потужним пристрій для перегляду відео контенту в 4K при 60 кадрах в секунду.

В цілому, якщо завдання тільки перегляд телепрограм і відеофільмів, то гаджет досить гідний враховуючи технічні параметри. А встановлений набір програм більш ніж сприяє цьому. До того ж виконавши нескладні дії також можна тут переглядати T2 / C-телебачення, слухати музику і радіо, і проводити час за навороченими іграми самостійно або з друзями і сім'єю.

Але якщо ви звикли налаштовувати систему під себе, і щоб вона працювала як ви хочете, то швидше за все можуть виникнути ідеї про зміну прошивки на звичайний Android.