Чому не приймає Т2 телебачення?

24 травня 2021

До нас часто звертаються клієнти, які після покупки комплекту, що складається з ефірного тюнера і антени, не можуть повноцінно прийняти всі канали цифрового ефірного телебачення стандарту DVB-T2. У одних приймає 8 або 16 каналів з 32-х, у інших взагалі Т2 не знаходить канали. Та й переглядаючи тематичні форуми часто можна зустріти питання «чому не приймає Т2?», «Як правильно налаштувати Т2?», «Пропали канали Т2 в 2022, що робити?» і т.п. Куди дзвонити, якщо не працює Т2? Можна звернутися до професійних установників з вашого регіону, але для початку рекомендуємо прочитати нашу статтю, в ній ми спробуємо розібратися з деякими поширеними проблемами.

как настроить Т2, если пропали каналы Т2 ?

Сигнал цифрового ефірного мовлення стандарту DVB-T2 покриває практично всю територію України. Мовлення DVB-T2 виконується в ДМХ діапазоні, всього можна прийняти 32 телеканала, які розділені на 4 частотних мультиплекса. Кожен з 4-х FTA мультиплексів «МХ-1», «МХ-2», «МХ-3» і «МХ-5» містить по 8 каналів.

Жителі Києва та суміжних районів можуть прийняти більшу кількість каналів, так як в столиці ще ведуть мовлення 20 каналів у стандарті DVB-T.

Передавачі (або телевежі) розосереджені по всіх регіонах країни, вони встановлювалися виходячи з наявної інфраструктури і з метою максимального покриття сусідніх територій. Знайти найближчий передавач можна за допомогою нашого онлайн сервісу T2Map. Крім фізичних координат дана таблиця містить частотні канали (мультиплекси) і радіус покриття для кожного передавача.

У багатьох регіонах DVB-T2 передавачі встановлені на раніше експлуатованій інфраструктурі. Тому, якщо вже використовується антена для прийому аналогового ефірного мовлення, c високою часткою ймовірності вона зможе успішно прийняти і DVB-T2 сигнал. У такому випадку для його прийому досить тільки купити приставку Т2 або телевізор з вбудованим DVB-T2 тюнером.

Але іноді буває, «аналог» приймається добре, а цифрового сигналу немає. І тут є кілька причин, про які ми поговоримо далі.

Зникли канали Т2 2022

Якщо у вас раніше не було проблем з прийомом цифрового ефірного сигналу, а екран телевізора видає повідомлення «Т2 немає сигналу» і всі канали пропали в один момент сьогодні в ЧЕТВЕР, то перше, на що слід звернути - це профілактичні заходи на ретрансляторі.

У коментарях до даної статті є посилання на сайт Зеонбуд з графіком проведення планово-профілактичних робіт. Так в 2022 році це 30 травня і 5 вересня.

Т2 приставка не знаходить канали

Якщо тюнер Т2 не знаходить канали, що робити? Розглянемо стандартні ситуації.

Погано підібрана ТВ антена

Найпоширеніша ситуація, коли антена не приймає або погано приймає ДМХ-діапазон і Т2 канали, а більше розрахована на МВ-діапазон, в якому і працювали добре 4-5 каналів в аналоговому форматі. В такому випадку необхідно купити антену для Т2 з урахуванням індивідуальних умов прийому:

  • відстані до передавача,
  • ландшафтних особливостей місцевості,
  • щільності забудови,
  • інших факторів, що впливають на рівень сигналу.
​​

Очевидно, що в зоні прямої видимості ретранслятора і відсутності щільної забудови підійдуть і кімнатні антени для цифрового ТБ. Можна сказати це ідеальний випадок для прийому ефірного телебачення, характерний для великих міст. Але таких ситуацій не так вже й багато. Найчастіше зустрічаються ситуації, коли рівень сигналу слабкий - через величезну кількість перешкод, або через велику відстань до ретранслятора.

Кращі кімнатні антени:
Альфа-02 фото Альфа-02
ENERGY «Лого» фото ENERGY «Лого»
Більше не випускається
ENERGY «Лого», з підсилювачем фото ENERGY «Лого», з підсилювачем
Більше не випускається
ENERGY «Феномен» фото ENERGY «Феномен»
Більше не випускається
Margon Home + 2.0 фото Margon Home + 2.0
Більше не випускається
​​

У крайніх випадках, слід розглянути телевізійні зовнішні антени з максимальним коефіцієнтом підсилення. Вони у нас розміщені в категорії антена для Т2 100 км і призначені для установки в зонах зі слабким сигналом. Слід пам'ятати, що такі антени не можна використовувати в безпосередній близькості від передавачів, так як можна отримати зворотний ефект - перепідсилення сигналу.

Найкращі антени для далекого приймання:
Q-Sat A-19 фото Q-Sat A-19
Synaps 343 фото Synaps 343
Більше не випускається
Romsat UHF-262 фото Romsat UHF-262
Більше не випускається
Romsat UHF-43EL фото Romsat UHF-43EL
Більше не випускається
Funke ABM 4551 фото Funke ABM 4551
Більше не випускається
Funke ABM 4595 фото Funke ABM 4595
Більше не випускається
ДТС 19 фото ДТС 19
Dipol ATX-91 фото Dipol ATX-91
Більше не випускається
​​​

Стаття Вибір антени для Т2 телебачення покликана допомогти у виборі. Простий принцип вибору - чим далі місце прийому від вишки-передавача, тим більший коефіцієнт посилення повинен бути у антени. На нашому сайті допомогти у виборі може фільтр «Відстань від телевежі».

Періодично пропадає сигнал Т2

Якщо антена встановлювалася давно, прийом аналогового і цифрового мовлення не викликав нарікань. Згодом періодично став пропадати Т2 сигнал, а пізніше перестали приймати будь-які канали і тюнер пише Немає сигналу. В такому випадку слід провести інспекцію всієї антенної системи, розібратися чому немає Т2 сигналу.

Що робити?

Слід покроково, від самої антени до кінцевої точки підключення (ресивер), пройтися і переглянути всі контакти (з'єднання).

  1. В першу чергу перевіряємо F-роз'єм. На коннекторах згодом з'являється окислення, що може послужити причиною значного ослаблення сигналу.
  2. Перевіряємо телевізійний кабель на обриви, за час експлуатації він може стати непридатним для використання.
  3. Якщо антена з підсилювачем, то перевіряємо підсилювач.

У випадку виявлення проблем з коннекторами або кабелем їх краще повністю замінити. Краще виберіть якісні комплектуючі, які вам прослужать ще багато років.

На антені є підсилювач, але він не працює

Якщо не працює антена з підсилювачем, то потрібно виконати діагностику, щоб визначити вийшов з ладу сам підсилювач ТВ антени або на нього не подається живлення. Подача живлення можлива через телевізійний кабель від блоку живлення або від самого Т2 ресивера.

У разі виходу з ладу підсилювача потрібно його заміна на подібний за характеристиками.

​​​

Тюнер не підтримує DVB-T2 стандарт

Як це не дивно, але в 2022 році все ще можна зіткнутися з ситуацією, коли не показує телевізор і пише немає сигналу через неправильно підібраного ефірного приймача. Такий тюнер можна купити недорого на OLX, а потім шукати відповіді на запитання - чому не працює Т2? Зверніть увагу, можливо ваш ресівер не має підтримки DVB-T2, а є DVB-T приймачем. Адже даний стандарт все ще широко використовується в сусідніх країнах, і міг потрапити в Україну саме з них.

Ретранслятор без підтримки DVB-T2 сигналу

Ще один випадок, коли передавач, з якого ведеться аналогове мовлення, не «роздає» DVB-T2 сигнал. В такому випадку, використовуючи сервіс Agsat.T2Map, знаходимо найближчий передавач і налаштовуємо антену в його напрямку.

Поетапна настройка Т2 тюнера і антени

Якщо після покупки і підключення комплекту Т2, який складається з тюнера з антеною, для прийому ефірного ТБ сигнал не приймається, для виявлення причини відсутності сигналу потрібно виконати наступні кроки:

  1. Визначаємо, де знаходиться передавач (дивимося ці дані на Agsat.T2Map).
  2. Перевіряємо, чи антена підключена до ресивера, якщо використовується підсилювач, подаємо на нього живлення (див. Інструкції до антени і ресивера).
  3. У налаштуваннях ресивера в ручному пошуку потрібно виставити номер частотного каналу, на якому є мовлення з вашого передавача (подивитися ці дані можна на Agsat.T2Map після вибору потрібного ретранслятора).
  4. Зорієнтуйте антену в бік передавача, встановіть так, щоб була максимально пряма видимість з «вишкою» орієнтуючись на сигнал в ресівері, знаходимо максимальне значення рівня і потужності сигналу.
  5. Запускаємо на автопошук.

Якщо після всіх маніпуляцій не вийшло прийняти всі 32 каналу в цифровій якості, необхідно буде більш ретельно підійти до вибору Т2 антени.