5 бюджетних ТВ-приставок, які перевершують очікування за свої гроші

11 вересня 2024

Ви коли-небудь користувалися Smart TV на бюджетному телевізорі за ціною від 5 до 30 тис. грн.? Вічні зависання, «роздуми про життя», несподівані вильоти на головний екран — усе це зводить нанівець бажання розслабитись та насолодитися цікавим контентом. Що цікаво, звичайна Андроїд-приставка (TV-бокс) за 1500-2000 грн може кардинально змінити ситуацію, перетворивши ваш телевізор на справжній смарт-гаджет. Жодних нервів, плавна робота та повний доступ до всіх функцій.

Так, існують преміальні варіанти на кшталт Apple TV чи Nvidia Shield, але чи є сенс платити за них всі гроші світу? Apple TV добре працює тільки в екосистемі Apple, а Nvidia Shield Pro за понад 10 000 грн створена для геймерів, хоча багато хто вже має вдома ПК, PlayStation або ж взагалі не цікавиться іграми.


Проста Андроїд-приставка до 2500 грн може впоратися з усіма вашими завданнями, тому давайте розглянемо ТОП-5 хороших бюджетних моделей, які заслуговують нашої уваги. А за глибоким аналізом, переліком плюсів і мінусів цих моделей, їх альтернативами, а також рейтингом мініатюрних смарт-стіків (TV Box у вигляді звичайної флешки!) рекомендуємо зайти сюди: ТОП-13 приставок для телевізора. Там ви також знайдете топ-3 приставки вищого класу з підтримкою 8K, 4K при 120 кадрах в секунду, гігабітним LAN-портом, пультом з гіроскопом і голосовим вводом, повною сертифікацією Google та іншими преміум-фішками.

5. Tanix W2 4/32 Гб


Одна з найдоступніших приставок на ринку з такою конфігурацією пам’яті. При ціні всього в 1300 грн вона отримала 4 ГБ оперативної і 32 ГБ внутрішньої пам’яті, дисплей для відображення часу та статусів, підтримку Miracast HD і систему Android 11. Легко відтворює YouTube у 4K HDR.

Проте Netflix і Prime Video смарт-бокс підтримує лише у 480p через відсутність сертифікацій (Widevine L1). Також користувачі можуть стикнутися з не зовсім стабільним підключенням Wi-Fi, хоча це не широко розповсюджена проблема.

Загалом Tanix W2 добре підходить для базових потреб і завдяки великому сховищу дозволяє встановлювати велику кількість застосунків і зберігати багато особистого контенту.

4. Vontar X96 Max+ 4/32 ГБ


Мегапопулярна модель Vontar X96 Max+ з продуктивним процесором S905X3 — гарний варіант для перегляду контенту перш за все у форматі 1080P. Відсутність підтримки кодека AV1 може бути обмеженням для відтворення деяких файлів в 4K, проте приставка має фізичну можливість відтворювати відео у H.265, VP9, 4K HDR та 8K@60fps. А завдяки підтримці аудіостандартів Dolby Digital і DTS до 5.1 через HDMI ви отримаєте відмінний звук для домашнього кінотеатру.

Смарт-бокс працює стабільно, підтримує популярні онлайн-кінотеатри та IPTV, а також забезпечує швидку передачу даних через Wi-Fi на частоті 5 ГГц. До того ж тут є швидкісний порт USB 3.0 і картрідер, що дозволяє зручно підключати зовнішні джерела контенту. Ціна тішить — менше 2 тисяч гривень.

3. Vontar X4 4/64 ГБ


Vontar X4 — це ще вищий рівень як для бюджетного смарт-бокса. Оновлений процесор з підтримкою кодека AV1 робить його чудовим вибором для 4K-телевізорів. 11-та версія Android, підтримка кастомних прошивок, рут-прав та дистрибутивів Linux дають широкі можливості для налаштувань та кастомізації. Наприклад, можна увімкнути технологію AFR для синхронізації частоти кадрів відео з частотою оновлення екрана.

З 64 ГБ пам'яті X4 може легко перетворитися на ретро-ігрову консоль з бібліотекою ігор від Sega, Dendy, PS1… Це відмінний вибір для тих, хто шукає продуктивний і доступний (біля 2000 грн) TV Box, який впорається з будь-якими завданнями — від стрімінгового контенту до ігор.

2. Xiaomi Mi Box S 4K (2nd Gen) 2/8 ГБ


Xiaomi Mi Box S другого покоління — це одна з кращих смарт-ТВ приставок за свою ціну (~2300 грн). Працюючи на платформі Google TV 11, вона підтримує майже всі відеоформати, технології HDR та об'ємний звук, що робить її ідеальною для стрімінгових сервісів. Демонструє високу швидкодію та вже з коробки надає доступ до різноманітного контенту.

Вбудованої пам'яті на 8 ГБ достатньо для основних додатків, хоча цього може бракувати для ігор. Привабливими є ціна, продуктивність, стабільність роботи, швидкий відгук інтерфейсу, а також компактний корпус. Пульт з Bluetooth та голосовим керуванням — +100% до зручності користування.

1. Ugoos TOX3 4/32 ГБ


Ugoos TOX3 — добре відома на ринку приставка смарт-ТВ на базі Android 11. Один з наших фаворитів. Вона також отримала високі оцінки від користувачів і рецензентів. Завдяки великому радіатору ефективно відводить тепло і запобігає перегріванню. Автофреймрейт (AFR) автоматично налаштовує частоту кадрів, щоб відтворювати контент настільки плавно, наскільки це можливо.

Приставка підтримує багатоканальний звук, зокрема Dolby Atmos, і відзначається стабільною роботою. Вона має достатню продуктивність для медіафайлів і ігор, добре ловить Wi-Fi і забезпечена дуже широким набором портів і модулів (Wi-Fi 5, BT 4.1, RJ-45 1000 Мб/с, HDMI 2.0, USB 3.0, USB 2.0, microSD. Універсальний вибір для багатьох користувачів.

Матеріал надав власник і автор статей з ресурсу TechRate.com.ua.